Dreiliņu nepabeigtās daudzdzīvokļu mājas pirms Rīgas robežas pa šiem gadiem saviem treniņiem pastāvīgi izmantojuši gan ugunsdzēsēji, gan zemessargi, gan Nacionālo Bruņoto spēku vīri, un pat populāra šī vieta bija arī bilderinga – ēku, īpaši industriālo objektu alpīnisma – piekritēju vidū. Specifiskā ainava ir arī iemūžināta grupas „Iedomu spārni” vienā no mūzikas klipiem. Savukārt pagrabos naktsmājas savulaik atradis ne viens vien bezpajumtnieks, tukšajos pagalmos redzamas paliekas no zagtas un vēlāk sadedzinātas automašīnas. Taču tagad deviņstāvu ēkas stāv tukšas,602. sērijas paneļu ēkas plāns
atsevišķās istabās no mitruma saaugušas sūnas, šur tur izlūzušas vai izlauztas sienas, dzelzsbetona ēkas skārusi korozija.
Jautājums par Dreiliņu masīva atjaunošanu aktualizēts, sākot pilsētas attīstības mērķprogrammas apspriešanu domē - šajā programmā minēta arī dzīvojamā masīva Dreiliņi II reģenerācijas projekta realizācija.
Esošo ēku pabeigšana un jaunu izbūve atsākās 2003. gadā. Ēkas konstruktīvie risinājumi ir saglabāti, bet rekonstrukcijas laikā tika veikta mūsdienu prasībām atbilstoša fasādes siltināšana un apdare, jumta hidroizolācijas klāšana, iekšējo inženiertīklu izbūve, kā arī veikti iekšējie apdares darbi.
2004. gadā svinīgi tika atklāta pirmā māja Ēvalda Valtera ielā līdz ar 9 stāvu ēkas nodošanu ekspluatācijā tika radīti 144 dzīvokļi ar kopējo platību 9180m2. un jau 2006. gadā dzīvošanai bija nodoti visi plānotie četrpadsmit nami un bērnudārzs. Rezultātā Dreiliņos atrodas lielākais jauno dzīvojamo māju, pēc vienota projekta labiekārtotas publiskās teritorijas un nepieciešamās ceļu, transporta infrastruktūras komplekss, kas Rīgā izveidots laikā pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas.
Savdabīgs fenomens ir Rīgas iemītnieku sociālā stratifikācija pa rajoniem. Dreiliņu mikrorajona dzīvojamā apbūve lielā mērā ļāva nodrošināt dzīvojamo platības rindā stāvošajiem izmitinot gan mazturīgos, gan denacionalizēto namu iemītniekus.
…