Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
1,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:799232
Evaluation:
Published: 29.05.2017.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 16 units
References: Used
Time period viewed: 2006.g. - 2012.g.
Extract

TNK
Transnacionālas korporācijas (TNK) ieņem būtisku lomu Norvēģijas ekonomikā. Pēc aptuvenām aplēsēm, 1/3 no privātā sektorā nodarbinātajiem strādā uzņēmumos (ar vairāk nekā 10 darbiniekiem), kas pieder ārvalstīm vai atrodas Norvēģijas īpašumā un uzskatāmi par TNK. Kolektīvo līgumu sistēmu lielā mērā ietekmēja pieaugoša internacionalizācija, tirgus konkurence un arī būtiskas izmaiņas, kas var būt saistīts ar TNK stratēģijām, kuru nozīme uzsvērta Dž. Danninga koncepcijas 5. stadijā.
Par lielākajām transnacionālajām kompānijām Norvēģijā tiek uzskatītas: Statoil ASA, Statkraft, Hydro, Telenor Group, DnB NOR ASA, Storebrand, Orkla, Seadrill, Yara International, ExxonMobil Norge, NorgesGruppen u.c. Lielākā daļa no šo kompāniju akcijām ir Norvēģijas īpašumā, tā piemērām Statoil korporācijas gadījumā Norvēģijas valdībai pieder 67 % no akcijām.
No kopējo uzņēmumu skaita Norvēģijā ir aptuveni 6000 ārzemēm piederošu akciju sabiedrības ar daudzām papildus filiālēm. Ārvalstu uzņēmumi veido apmēram 25% no visiem vērtības radīšanu Norvēģijā un aptuveni 20% no darba. Norvēģijā vērojama spēcīga izaugsme ārvalstu investīcijām pēdējo desmit gadu laikā, salīdzinot ar daudzām citām valstīm.

Investīciju politika
No stadijas lielā mērā ir atkarīga pieņemošās valsts investīciju politika. Norvēģijas valdība īsteno atklātu nostāju attiecībā uz ārvalstu investīcijām naftas rūpniecībā, mazāk attīstītajiem reģioniem un kontinentālām nozarēm. Norvēģija nepiedāvā nozīmīgus nodokļu atvieglojumus investoriem (ne ārvalstu, ne iekšzemes). …

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −6,48 €
Work pack Nr. 1360933
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register