Dzeramais ūdens ir ūdens, kas ir pietiekami kvalitatīvs, lai to varētu izmantot, nebaidoties, ka tas kaitēs organismam uzreiz vai ilgākā laika posmā.
Ūdens pamatforma ir molekula, kas veidojas no diviem ūdeņraža atomiem un viena skābekļa atoma. (Attēls pielikumā) Tomēr ūdenim tā aprites laikā pievienojas dažādi piemaisījumi, kā izšķīdušas vielas. Bet par to nav jāuztraucas, jo ne vienmēr tie ir kaitīgi. Minerālūdens sastāv vielas, kas nepieciešamas mūsu ķermenim un ir ļoti veselīgas. Pie kam minerālvielas piešķir ūdenim garšu. Visbiežākie minerāli, ko satur minerālūdens ir kalcijs, kālijs, magnijs un fluorīdi.
Nosacīti minerālūdeņus iedala 3 grupās:
Galda
Ārstnieciskie galda
Ārstnieciskie minerālūdeņi
Tomēr apmēram 1/3 daļa saldūdens resursu nebūtu ieteicams izmantot, jo tie ūdeņi hidroloģiskā cikla (attēls pielikumā)ietvaros apmainās ļoti lēni.
Attīstītajās valstīs ūdeni izmanto mājsaimniecībās, ražošanā un apūdeņošanā, un tikai maza daļa tiešām tiek izmantota ēdiena gatavošanai un dzeršanai.
Pasaules mērogā ļoti daudz cilvēku dzer ūdeni, kas satur slimības pārnēsātājus un patogēnus, kā arī ūdeni, kurš satur veselībai nedrošu indīgu vielu koncentrāciju. Īpaši tas novērojams attīstības valstīs, piemēram Āfrikā (attēls pielikumā). Tomēr augsti attīstītajās valstīs jebkurš cilvēks var iegūt tīru dzeramo ūdeni , kas var būt pat bagātināts, piemēram ar veselībai noderīgajiem fluorīdiem.…