Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ

Great deal: today with a discount!

Regular price:
2,49
You save:
0,40 (16%)
Discounted price*:
2,09
Purchase
Add to Wish List
ID number:502677
Author:
Evaluation:
Published: 02.02.2016.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 8 units
References: Used
Time period viewed: 2015.g. - 2015.g.
Extract

Secinājumi
Gan sievietes, gan vīrieši izmanto vienu un to pašu valodu, tomēr komunikācijas pamatā abām dzimtēm ir manāmi atšķirīgas vērtības un citi nozīmīgi aspekti. Līdz pat 1970. gadiem lingvistikas pētījumos lielākoties tika analizēt tikai vīriešu valoda, jo tā tika uzskatīta par standartu. Sieviešu valoda bija kā revolucionārs atklājums, kuram līdz tam neviens nebija pievērsis uzmanību. Tā bija manāmi atšķirīga gan izpildījumā, gan saturā, gan kopējā kontekstā. Abu dzimumu valodas ir tik dažādas, jo tās ir saistītas ar cilvēka sociālo identitāti un dzimti. Tā ir daļa no sociālās uzvedības, kas norāda to, cik cilvēks ir feminīns vai maskulīns. Komunikatīvā uzvedība ir mainīga, jo ir atkarīga no katras konkrētās situācijas un konteksta – ar ko norisinās saruna, par kādu tēmu tā ir un citiem aspektiem. Dzimtes diskursi vairāk iedziļinās tajā, kā veidojas soicālie valodas standarti un kā cilvēki tos piesaista tos sev.
Savā pētījumā es analizēju LR1 raidījuma ‘‘Krustpunktā’’ diskusiju, kura norisinājās jaukta dzimuma dalībnieku grupā. Tā kā valoda diskusijā bija formāli profesionāla, tad tieši šis aspekts nedaudz nomāca dzimtes valodas izpausmes tajā. Tomēr pat tāda tipa sarunā varēja just jau iepriekš teorijā aprakstītās vīriešu un sieviešu valodas atšķirības. Vīriešu pārsvars diskusija bija manāms gan ar laika sadalījumu – salīdzinot ar sievietēm viņi runāja daudz ilgāk, kā arī ar nebeidzamo iejaukšanos un citu klātesošo pārtraukšanu. Kā arī izcēlās aspekts par sieviešu uzrunāšanu pēc ģimenes stāvokļa uz ‘‘kundze’’, bet vīriešus pēc profesionālās kvalifikācijas.
Kopumā domāju, ka nākotnē dzimtes un valodas studijas tiks attīstītas, tā kā šī tēma nav pār daudz pētīta, tad tajai noteikti var atrast inovatīvas un dažādas pieejas, jo īpaši ievērojot daudzo sociālo identitāšu un alternatīvo dzimšu ienākšanu sabiedriskajā telpā.

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −2,48 €
Work pack Nr. 1352176
Load more similar papers

Send to email

Your name:

Enter an email address where the link will be sent:

Hi!
{Your name} suggests you to check out this Atlants.lv paper on „Dzimtes un valodas diskursa analīze diskusiju raidījumā "Krustpunktā"”.

Link to paper:
https://eng.atlants.lv/w/502677

Send

Email has been sent

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register