Pasaulē ir daudz valstu ( 190) un katra no tām ir atšķiras gan pēc teritorijas lieluma, ģeogrāfiskā izvietojuma, savukārt, to nācijas pēc kultūras, tradīcijām u.t.t. Nav tādu valstu, kuras būtu identiski vienādas. Protams, ir reģioni, kuros ietilpst dažādas valstis, savukārt, tām ir zināma līdzība (kaut vai pēc reliģijas) ar sev blakus esošajām kaimiņvalstīm. Taču lai kā arī nebūtu, katrai valstij ir atšķirīga kultūra un sabiedrība, neatkarīgi no tās atrašanās vietas.
Savā darbā esmu izlēmis rakstīt par Ēģipti. Ēģipte ir valsts, kas man ir interesējusi jau no agrākiem skolas gadiem. Jau kopš seniem laikiem uz Ēģipti brauca gan senie grieķi, gan romieši, lai skatītos un brīnītos par lietām, ko ēģiptieši bija paveikuši ar savām rokām (piramīdas). Tiem laikiem tas bija kaut kas fantastisks. Savā darbā apskatīšu visu ēģiptiešu kultūras mantojumu kopumā.
Tā ir valsts ar ļoti lieliem tūrisma resursiem, valsts, kurai ir ļoti liela gan politiskā, gan ekonomiskā ietekme starp arābu reģiona valstīm. Tas arī pamudināja man rakstīt par šo valsti un uzzināt ko vairāk nekā līdz šim.
Darba mērķis ir izveidot pārskatu par izvēlētās valsts kultūras mantojumu, dzīvesveidu, tradīcijām. Tātad iepazīt Ēģiptes kultūru un sabiedrību.
Studiju darbā izmantoju enciklopēdijas, lekciju pierakstus, internētu. Vēlos minēt, ka rakstot šo darbu saskāros ar ļoti lielu informācijas daudzumu par šo valsti, taču pieturoties pie studiju darbā prasītā mēģināšu uzrakstīt, manuprāt, svarīgāko.…