Kopš laikiem, kad cilvēki sāka veidot dažādas kopienas aizsardzības un citu apsvērumu dēļ, līdz pat mūsdienām, kad kolektīva dzīvesveida īstenošana dažādās lokāla un valstiska mēroga jomās ir neatņemama ikdienas sastāvdaļa, liela nozīme ir sabiedrisko attiecību regulēšanai, jo “ne tikai tiesības nevar pastāvēt bez sabiedrības, arī sabiedrība nevar eksistēt bez tiesībām.” Optimālā sabiedrības organizācijas modelī katram tiesību subjektam ir atzīts un garantēts tiesību aktos noteikts tiesību kopums, kurā citi sabiedrības locekļi nedrīkst iejaukties, lai traucētu tā izlietošanu.
Tomēr tiesības savā attīstībā ir nonākušas vēl tālāk. Sabiedrības loceklis, kurš izdarījis noziedzīgu nodarījumu pret kādu citu, jau nākamajā dienā var atrasties pavisam citā valstī, kredīta līgumu ir iespējams noslēgt ar banku, kas neatrodas kredīta ņēmēja valstī, valdes locekļa nodarīto zaudējumu atlīdzība var būt jāpiedzen no personas, kura izdomājusi ilgstoši izbraukt no valsts, u.tml. Tādējādi mūsdienu tiesību izpratne nav iedomājama bez starptautiskajām tiesībām un to mijiedarbības ar nacionālo tiesību sistēmu, lai gan starptautiskās tiesības kā tādas veidojušās paralēli valstu veidošanās procesam. Turklāt, kopš Latvija tika uzņemta Eiropas Savienībā, tai ir saistoši Eiropas Savienības tiesību akti, tostarp, kas attiecas uz gadījumiem ar ārvalsts elementu.
Lai atvieglotu dažādu Eiropas Savienības valstu normatīvā regulējuma izzināšanu starptautiskās sadarbības jomā un dažādu starpvalstu sadarbības procedūru pielietošanu, ir izveidots E-tiesiskuma portāls (turpmāk – arī portāls). Šajā darbā autore, analizējot minētā portāla izveides mērķus, funkcionalitāti un produktivitāti, izdarīs secinājumus par tā darbību un iespējamiem priekšlikumiem. …