Eiropas Kopienu Tiesas nosaukums cēlies no angļu valodas, proti, no termina European Court of Justice. Jāatzīmē, ka nereti pieejamos literatūras avotos, masu medijos, sastopams nosaukums „Eiropas Tiesa”, kas izskaidrojams ar tulkojumu no Eiropas Kopienu Tiesas izdevuma – „European Court Reports”. Tāpat arī sastopams nosuakumus Eiropas Justīciju tiesa.
Autore savā darbā turmāk lietos nosaukumu gan „Eiropas Justīciju tiesa”, gan „Eiropas Kopienu Tiesa”.
Eiropas Kopienu Tiesas ir Kopienu tiesu varas iestāde, kuras sastāvā ir trīs tiesas: Tiesa; Pirmās instances tiesa un Civildienesta tiesa. Tās pamatuzdevums ir izvērtēt Kopienu aktu tiesiskumu un nodrošināt Kopienu tiesību vienveidīgu interpretāciju un piemērošanu. Autore darbā aplūkos plašāk tikai Eiropas Justīciju tiesas rašanos, noskaidros tās sastāvu, uzdevumus un kopmetences un noskaidros kā notiek tiesvedība minētajā tiesā.
Lai veidotu vienotu Eiropu, valstis savā starpā noslēdza Eiropas Kopienu dibināšanas līgumus un vēlāk – Līgumu par Eiropas Savienību, izveidojot iestādes, kas noteiktās jomās izstrādā tiesību normas.
Tātad, Eiropas Kopienu Tiesas rašanās ir cieši saistīta ar Eiropas integrācijas procesa attīstību, tāpēc autore aplūkos šajā nodaļā. …