Eiropas Savienības galvenie mērķi un uzdevumi ir nodrošināt stabilu un dinamisku līdzsvaru starp dalībvalstu nacionālajām un kopīgajām interesēm. Tās sastāvā ir 15 valstis ar gandrīz 400 miljoniem iedzīvotāju. ES var uzskatīt par vienu no pasaules ietekmīgākajiem politiskajiem un ekonomiskajiem grupējumiem, kas atbild gan par tautsaimniecības integrācijas jautājumiem, kopīgu ārlietu un drošības politikas veidošanu, tieslietām un iekšlietām gan arī par daudziem citiem svarīgiem jautājumiem.
Lai ES varētu funkcionēt, tajā darbojas tādas institūcijas un orgāni kā – Eiropas Parlaments, ES Padome, Eiropas Komisija, Eiropas Kopienu tiesa, Eiropas Auditortiesa, Ekonomikas un sociālo lietu komisija, Reģionu komiteja, Eiropas Investīciju banka, Konsultantu komiteja, kā arī citas komitejas un darba grupas.
Mani ieinteresēja vairāk uzzināt par Eiropas Padomi un Komisiju, jo tās var uzskatīt par Eiropas Savienības “līderiem” lēmumu pieņemšanā, to kompetencē ir risināt jautājumus sākot ar lēmuma sagatavošanu līdz to pieņemšanai un pildīt neskaitāmus citus svarīgus uzdevumus.
Padomes un Komisijas darba rezultāti atspoguļojas dalībvalstu labklājībā un ņemot vērā to, ka arī Latvija kandidē uz iestāšanos ES, ir svarīgi izzināt kā notiek šī globālā un reģionālā sadarbība.
Pievienojoties kandidātvalstīm ir ļoti svarīgi nepazemināt valsts noteiktos standartus, katrai valstij ir jāatrod savs ceļš uz iespējami efektīvāku kopējo noteikumu pielietojumu. Lai sekmētu šo kandidātvalstu sagatavošanos Eiropas Komisija regulāri izsaka piedāvājumus par integrācijas prioritātēm, sniedz atbalstu, lai kandidātvalsts apzinātos savu nepieciešamību pievienoties ES.…