Šobrīd, Eiropas Konstitūcijas jautājums visā Eiropā kļuvis ļoti aktuāls, jo Francija 2005. gada 29. maijā referendumā par Eiropas Konstitūcijas ratificēšanu nobalsoja „pret”, (54,68%) turklāt tai arī sekojusi Nīderlande 2005. gada 1.jūnijā (61,7%). Tādējādi Eiropas Savienība ir nonākusi savdabīgā strupceļā, jo daudzkārt piesauktā Eiropas Savienības valstu vienotības un kopēju mērķu ideja tiek apstrīdēta. Šī konstitūcija stājas spēkā tikai tad, ja visas Eiropas Savienības valstis to būs ratificējušas. Pagaidām 13 dalībvalstis ir nobalsojošas „par” un divas – „pret”, kas tādējādi vairs neļauj tai stāties spēkā. Jāpiebilst, ka skaidrs plāns par tālāko rīcību nav zināms, netiek ziņots, kāda būs tālākā Eiropas Savienības iestāžu rīcība, bet balsošana par Konstitūcijas ratificēšanu pārējās dalībvalstīs pagaidām notiek pēc iepriekšējā plāna.
Sava zinātniski pētnieciskā darba pētījuma daļai esmu izvēlējies divus Francijas laikrakstus – iknedēļas žurnālu „Le Point” un avīzi „Le Monde diplomatique”, kas iznāk reizi mēnesī.
Esmu iecerējis apskatīt ne tikai rakstus, bet arī visus iespējamos lasītāju komentārus, atsauksmes un viedokļus. Neapšaubāmi, mūsdienu sabiedrībā plašsaziņas līdzekļiem ir liela nozīme sabiedrības informēšanā par jaunākajām un svarīgākajām norisēm. To uzdevums arī ir izskaidrot cilvēkiem, ko var ietekmēt un mainīt viņu dzīvē dažādi jaunumi, šajā gadījumā – līgums par Konstitūciju Eiropai. …