1. Eiropas Parlaments kā viena no Eiropas Savienības institūcijām.
Lai varētu sākt apskatīt Eiropas Parlamenta sastāvu, darbu un visas funkcijas, gribētu pievērst uzmanību pašai Eiropas Savienībai, kuras institūcija ir Eiropas Parlaments.
Eiropas Savienība( turpmāk tekstā-ES) ir demokrātisku Eiropas valstu saime, kas strādā kopā, lai uzlabotu to pilsoņu dzīvi un veidotu labāku pasauli.
Kaut gan laikrakstu virsrakstos parādās informācija par saimes iekšējā ķildām un krīzēm, ārpus žurnālistu uzmanības loka ES tomēr ir ievērojams veiksmes stāsts. Nedaudz vairāk nekā piecdesmit gados tā Eiropai nesusi mieru un labklājību, vienotu Eiropas valūtu- euro- un „ vienoto tirgu” bez robežām, kurā brīvi pārvietojas preces, cilvēki, pakalpojumi un kapitāls. Tā kļuvusi par lielu tirdzniecības spēku un ieņem vadošo vietu pasaulē tādās jomās kā dabas aizsardzība un atbalsts attīstībai. Nav brīnums, ka tās dalībvalstu skaits ir krietni pieaudzis un vairākas valstis vēlas tai pievienoties.
ES veiksme lielā mērā bijusi saistīta ar tās īpašo darbības mehānismu. Īpašo tāpēc, ka ES nav federācija, kā, piemēram, Amerikas Savienotās Valstis. Tā nav arī starpvaldību sadarbības organizācija, kā, piemēram, Apvienoto Nāciju Organizācija. Būtībā tā ir unikāls veidojums. Valstis, kas veido ES( tās dalībvalstis), saglabā neatkarīgu, suverēnu valstu statusu, bet tās apvieno savu suverenitāti, lai kļūtu stiprākas un ietekmīgākas starptautiskā mērogā- katrai valstij atsevišķi tas nebūtu pa spēkam.
Suverenitātes apvienošana praksē nozīmē to, ka noteiktu lēmumu pieņemšanas pilnvaru daļu dalībvalstis deleģē kopīgām iestādēm, kuras dalībvalstis pašas izveidojušas, lai lēmumi, kas attiecas uz konkrētiem jautājumiem un visām dalībvalstīm, tiktu pieņemti demokrātiski Eiropas līmenī.
…