Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
2,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:459454
 
Author:
Evaluation:
Published: 22.11.2004.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 5 units
References: Not used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
1.  Eiropas integrācijas motīvi    3
2.  Eiropas Padome    4
3.  Eiropas Ogļu un tērauda kopiena    4
4.  Eiropas Aizsardzības kopiena un Eiropas Politiskā kopiena    5
5.  Romas līgumi    5
6.  Eiropas Ekonomiskās kopienas pirmie panākumi    6
7.  Luksemburgas kompromiss    6
8.  Vienotais Eiropas akts    6
9.  Māstrihtas līgums    7
10.  Amsterdamas līgums    7
11.  EK institūciju attīstība    7
12.  Eiropas Kopienas paplašināšanās    8
13.  Kopsavilkums    10
10.  Izmantotā literatūra    11
Extract

Eiropas integrācijas motīvus, kas arvien lielāku nozīmi ieguva pēc kara beigām un Eiropas valstu nozīmes zaudējuma par labu abām pasaules lielvalstīm, var sakoncentrēt piecos punktos:
Vēlme pēc jaunas pašizpratnes: pēc nacionālistiskajiem maldiem Eiropai vajadzēja dot iespēju jaunai kopības izjūtai. Tai vajadzēja būt demokrātiski veidotai Eiropai, kas būtu alternatīva noraidītajai nacionālistiskajai kundzībai.
Vēlme pēc drošības un miera: atsevišķās nacionālās valstis nebija spējušas aizkavēt Otro pasaules karu un tagad radās cerība, ka apvie­notā Eiropa būs veiksmīgāka un vienlaicīgi nodrošinās aizsardzību pret komunistisko ekspansiju. Eiropai bija jākļūst par miera sabiedrību.
Vēlme pēc brīvības un mobilitātes: vēl pirms dažiem gadiem cilvēki cieta no kara izraisītajiem personu, preču un kapitāla kustības valstiskajiem ierobežojumiem. Līdz ar to pilnīgi saprotama kļūst vēlēšanās pēc netraucētas personu, uzskatu, informācijas un preču kustības.
Cerības uz ekonomisko labklājību: apvienotajai Eiropai cilvēkus vajadzēja ievadīt lielākas ekonomiskās stabilitātes un uzplaukuma ērā. Kopējam tirgum vajadzēja intensificēt tirdzniecību un dot iespēju efektīvākai ekonomiskajai rīcībai.
 Cerības uz kopējo spēku: Eiropas valstis, kuras pirms 1914. gada ilgu laiku starptautiski bija spēlējušas vadošo lomu, tika saplosītas divos pasaules karos. Jaunās pasaules lielvaras – ASV un PSRS – noteica tādus jaunos starptautiskos spēka samērus, kas tālu pārsniedza salīdzinoši mazo Eiropas nacionālo valstu iespējas. Rietumeiropas valstis cerēja, ka apvienojoties politiski, tās kopā spēs atgūt lielu daļu no savulaik vienatnē zaudētās varas.
Drīz vien pēc kara Čērčila runā Cīrihē 1946. gada 19. septembrī jau bija jūtama nešaubīga orientācija uz “Eiropas Savienoto Valstu” vīziju, kuras pirmajam solim vajadzēja būt Eiropas Padomes izveidošanai. Čērčils runāja par visu iestāties gribošo Eiropas valstu savienību Francijas un Vācijas vadībā. Uz arvien asākās Austrumu – Rie­­­­tumu konfrontācijas fona 1948. gadā spēcīgu impulsu saņēma organizatoris­kā Eiropas kustība. Turklāt Eiropas Ekonomiskās sadarbības organizācijas (EESO) ­dibināšana saistībā ar Maršala plāna īstenošanu skaidri parādīja, ka starptautiskā situācija: komunisma draudu sajūta, ko radīja arvien intensīvākā Austrumu bloka izveidošana; amerikāņu atbalsts Eiropas vienotības projektam cerībā uz atslodzi pasaules politikā un jaunu, lielāku tirgu atvēršanu; Rietumeiropas valstu kopējā vēlēšanās savstarpēji sais­tīties, lai izslēgtu atsevišķu nacionālo valstu jaunus, bīstamus savrupgājienus – lika forsēt Eiropas apvienošanas procesu.…

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register