Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
0,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:171692
 
Evaluation:
Published: 26.06.2006.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 4 units
References: Used
Extract

Pirms 100 gadiem Z.Freids bija viens no pirmajiem, kas uzsāka psiholoģisko ārstēšanas metodi. Kopš tā laika psihoterapijas lauks ir tā paplašinājies un izaudzis, ka patlaban var klasificēt vismaz 100 dažādākas psihoterapijas ārstēšanas metodes, un pat vairāk.
Tās pārstāv visu plašo psihoterapijas spektru, no visdziļākās un intensīvākās pieejas – psihoanalīzes, līdz pat visvienkāršākās, bet arī lietderīgas pieejas – atbalsta terapija.(1)

Pasaulē nav viena - vienkārša un skaidra uzskata par to, kas īsti ir eksistenciālā psihoterapija. Un šķiet - tas ir ļoti atbilstoši kādai eksistenciālisma pamatidejai - ka cilvēks nav iepriekš definēts, bet katrā brīdī viņš pats nosaka to, kas viņš ir. Tāpat arī ar eksistenciālo psihoterapiju - katrs terapeits katrā reizē to rada no jauna.
No formālās puses ir skaidrs, ka šis terapijas virziens balstās uz eksistenciālisma filosofiju - visā tās pretrunīgumā. Filosofiskais pamats ir ņemts no tādiem dižgariem kā Sorēns Kirkegors, Frīdrihs Nīče, Martins Heidegers, Žans Pols Sartrs, Albērs Kamī, arī Martins Bubers, Pauls Tilihs. Tas ir eksistenciālās domas lietojums psiholoģiskā konsultēšanā. No slavenākajiem praktiķiem jāmin Ēriks Fromms, Viktors Frankls, Ludvigs Binsvangers, Džeimss Bjūdžentāls, Rolo Meijs, Karls Jasperss, Irvins Jaloms, Ronalds Leings, tāpat arī - Aleksandrs Aļekseičiks un Rimantas Kočiunas.(2)
Lai varētu izprast eksistenciālās psihoterapijas būtību un uzskatus, vispirms ir jāatgriežas pie 19. un 20 gadsimta mijas, kad filozofijā ienāca jauns jēdziens – eksistenciālisms. Tas ir filozofijas virziens, kura pamatlicēji ir Martīns Heidegers (1889–1976), Sērens Kirkegors (1813–1855) un Žans Pols Sartrs (1905–1980). Kaut gan neviens no viņiem nav psiho­terapeits, tieši viņi ir veidojuši uzskatu sistēmu, kas vēlāk kļuva par eksistenciālās psihoterapijas bāzi. (3)

Eksistenciālās psihoterapijas pamatā ir vēlme palīdzēt cilvēkiem atrisināt universālas mūsdienu problēmas – izolāciju, atsvešinātību un bezjēdzību. Šī terapijas virziena uzmanības centrā ir cilvēka esamība pasaulē un visi ar to saistītie pār­dzīvojumi.(3)…

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register