Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
3,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:335154
 
Author:
Evaluation:
Published: 02.03.2010.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 18 units
References: Used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
  IEVADS    3
  Komunikācijas process    4
  Emociju veidošanās    5
  Emociju veidi un to loma komunikācijas procesā    7
  Emociju ietekme uz cilvēka psihisko stāvokli    11
  Emocionālo pārdzīvojumu formas    14
  Personības emocionālā noturība    16
  NOBEIGUMS    19
  IZMANTOTO AVOTU UN LITERATŪRAS SARAKSTS    20
Extract

Visa mūsu izziņas un priekšmetiskā darbība, visa mūsu dzīve nav iedomājama bez emocijām un jūtām. Mēs nevaram iztikt bez priekiem, ciešanām, dusmām, bez mīlestības un naida. Ir noskaidrots, ka cilvēkam ir pastāvīga vajadzība pēc pārdzīvojumiem un emocionālas piesātinātības. Svarīgs ir arī nosacījums: lai būtu emocionāla piesātinātība, nepieciešami ne tikai pozitīvie pārdzīvojumi, bet arī negatīvie - ciešanas, neapmierinātība. Cilvēkā nepārtraukti mijas pozitīvās emocijas ar negatīvajām.1
Modernajā industrializētajā sabiedrībā svarīgu nozīmi iegūst cilvēka spēja apzināties un izprast savas emocijas. Spēja tikt galā ar emocijām turklāt ir cilvēka garīgās un fiziskās veselības priekšnoteikums. Emocijas ir arī svarīgs faktors cilvēku savstarpējās attiecībās, komunikācijas procesā.
ASV psihologs Daniels Golemans ieviesa jaunu terminu - emocionālais intelekts. Emocionālais intelekts ir personības spēja pazīt, kontrolēt un regulēt savas un arī apkārtējo jūtas, lai veidotu labas savstarpējās attiecības. Pēc viņa definīcijas, emocionālo intelektu var apzīmēt “ar intelektu saistītu emocionalitāti”. D. Golemans atzīst: “Panākumiem nepieciešams vairāk nekā augsts inteliģences koeficients. Kurš spēj veidot labas savstarpējās attiecības, kurš gudri rīkojas ar savām emocijām, sasniedz dzīvē vairāk”.2
Emocionālais intelekts kļūst par nepieciešamību katram indivīdam un sabiedrībai kopumā – izglītot un ieaudzināt, izkopt tikai cilvēkam piemītošo spēju saprast, sajust, paust dažādas emocijas. Emocionālais intelekts parādās kā cilvēciskās dabas fundamentāls princips.
Tomass Likons ir teicis: “Lai pareizi veidotu mūsu attiecības, mums ir jākontrolē mūsu iekāres un kaislības. Lai emocijas liktu prāta kontrolē, ir nepieciešams gribasspēks.” Tieši stipras gribas trūkums bieži ir neveiksmju pamatā gan mācībās, gan citās dzīves situācijās.3…

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register