Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
4,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:860352
 
Author:
Evaluation:
Published: 02.06.2009.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 12 units
References: Not used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
  Rezumējums    3
  Abstract    4
  Ievads    5
  Teorētiskā daļa    7
  Emocionālā inteliģence    7
  Piesaistes stili    12
  Emocionālās inteliģences saistība ar piesaistes stilu    16
  Metode    18
  Rezultāti    19
  Iztirzājums    22
  Nobeigums    24
  Literatūras saraksts    25
Extract

Emocionālā inteliģence, kas ietver emociju, rakstura īpašību un morālo tieksmju savstarpējo saistību, to var ieaudzināt un attīstīt (Goulmens, 2001).
Maijers un Salovejs ( Mayer & Salovey) emocionālo inteliģenci iedala tādās spējās, kā emociju izpratne ( Ekman & Freisen, 1975; Nowicki & Mitchell, 1988; Scherer, Banse & Wallbott, 2001), emociju uztvere Frijda, 1998; Lane, Quinlan, Schwartz, Walker & Zeitlin, 1990 ), emociju izmantošana ( Isen, 1987; Palfai & Salovey, 1993; Schwartz, 1990; Schwartz & Clove, 1996) un emociju vadība ( e.g. Eisenberg et al., 2000; Gross, 1998).
No cilvēka emocionālās inteliģences ir atkarīgs, kā viņš veidos savas sociālās attiecības un kāda būs viņa uzvedība. Ja emocionālā inteliģence, jeb kā citi pētnieki to sauc – sociālais intelekts ir attīstīts, cilvēkam ir viegli veidot kontaktu ar citiem, cilvēks ir spējīgs veidot pozitīvas un siltas attiecības ar bērniem, pozitīvas ģimenes attiecības. Tā nosaka spēju kontrolēt savu uzvedību un rīkoties adekvāti situācijai. Ja ir attīstīta emocionālā inteliģence, varētu teikt, ka cilvēks ir patīkams sabiedrībai attiecības ( Mayer, Caruso & Salovey, 1999; Rice, 1999; Salovey, Mayer, Caruso & Lopes, 2001).
Ir pētījumi, kuros ir atklāts, ka zemāka emocionālā inteliģence ir saistīta ar negatīvām sociālām darbībām un neadekvātu uzvedību, tai skaitā nelegālu narkotiku un alkohola lietošanu, nepieņemamu uzvedību un nespēju veidot attiecības un pietiekami labu kontaktu ar draugiem un citiem cilvēkiem ( Brackette, Mayer & Warner, 2001).

Emocionālais intelekts ir cieši saistīts ar to, kāda ir bērna un mātes piesaiste, kāda ir vide, kurā bērns dzīvo, kā arī nozīmīga ir audzināšana.
Lai bērna emocionālā attīstība varētu veiksmīgi noritēt, mazulim ar māti ir jāveidojas drošajai piesaistei. Agrīnajā vecumā bērnam ir ļoti svarīgi sajust drošības sajūtu no mātes (Cassidy, 2000). Ja mazulis jau agrīnajā vecumā saņem šo atgriezenisko saiti, tad arī vēlāk dzīvē viņam nav problēmu veidot attiecības.
Veidojoties nedrošajai piesaistei, mazulis trauksmes situācijā nespēj rast drošību pie vecākiem. Nejūtot šo drošību agrīnā vecumā, arī vēlāk augot vecākam rodas nedrošības sajūta pret apkārtējo pasauli. Cilvēkam grūti kādam uzticēties, bail no noraidījuma. Grūti veidot attiecības ar citiem (Broberg, 2000).
Galvenais, kas ietekmē bērna emocionālo inteliģenci agrīnā vecumā ir vecāki. Pieaugušais ir atdarīšanas etalons, prasmju un iemaņu eksperts, palīgs, kopīgas darbības organizētājs, pašvērtējuma un sociālās kompetences veidotājs. No vecākiem ir atkarīgs vai bērnā veidosies kompetences apziņa vai vainas un šaubu izjūta. Pieaugušais ir arī sociālo lomu apguves paraugs (kā minēts Svence, 1999).
Kursa darba mērķis: noskaidrot kā piesaistes stils ietekmē emocionālās inteliģences līmeni.
Pētījuma priekšmets: emocionālā inteliģence un piesaistes stils.
Pētījuma jautājums: vai pastāv statistiski nozīmīgas sakarības starp drošo piesaistes stilu un emocionālo inteliģenci.
Kursa darbs sastāv no trim nodaļām, pirmajā ir pastāstīts, kas ir emocionālā inteliģence, otrajā ir aprakstīts, kas ir piesaistes stils un trešā nodaļa ir par emocionālās inteliģences un piesaistes stila saistību.…

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −3,48 €
Work pack Nr. 1129521
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register