Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ

DiscountGreat deal: today with a discount!

Regular price:
1,99
You save:
0,34 (17%)
Discounted price*:
1,65
Purchase
Add to Wish List
ID number:639719
Author:
Evaluation:
Published: 17.11.2005.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 6 units
References: Not used
Extract

Ego psiholoģija ir cilvēka „es” psiholoģija. 30, gados uz psihoanalīzes bāzes kā patstāvīgs virziens sāka veidoties „ego psiholoģija”. Tās pamatlicēji ir A. Freids un E. Eriksons. Par centrālo jēdzienu šajā psiholoģijā kļuva „Ego” jēdziens, ko vērtē kā svarīgāko tās veidojumu. Ego psihologi vairāk sāka pievērst uzmanību cilvēku brīvai izvēlei, cilvēku gribai.
E.Eriksons ir viens no ievērojamākiem „Ego” psihologiem. Viņš ir dāņu izcelsmes amerikāņu psihologs. Eriksona biogrāfija cieši saistīta ar viņa turpmākajiem psiholoģiskajiem uzskatiem.
.
E.Eriksona biogrāfija

Eriksons ir dzimis Vācijā, Frankfurtē pie Mainas 1902. gadā un miris 1994. gadā. Viņa tēvs bijis dānis, māte – ēbrejiete. Viņa vecāki šķīrās drīz pēc dēla dzimšanas. Līdz pat dzīves beigām viņam nebija informācijas, kur ir viņa tēvs. Māte apprecējās ar pediatru un Eriks ieguva Honburgera uzvārdu. Patēvs ieteica viņam mācīties medicīnas institūtā, Eriks pats to ļoti nevēlējās. Pametis skolu, viņš aiziet no mājām , nolemjot kļūt par mākslinieku. 1927. gadā, viņš pasniedz tēlotājmākslu kādas amerikāņu ģimenes bērniem, kuri ārstējās pie Z. Freida. Ar šīs ģimenes starpniecību, Eriks iepazīstas ar psihoanalīzes radītāju un viņa meitu Annu. Annas vadībā Eriksons iestājas Vīnes skolas psihoanalīzes kursos, kur iegūst tādu pašu izglītību, kādu iegūst ārsti pediatri.1933. gadā Eriksons emigrē uz ASV. Atrodoties ASV, Eriksons nodarbojas ar privātpraksi un piedalās vairākās etnogrāfiskās ekspedīcijās, kur pēta īpaši rūpīgi – audzināšanas tradīcijas ģimenēs. Tam ir nozīmīgs iespaids uz tālāko Eriksona uzskatu attīstību. Viņš kļūst par Harvarda Universitātes profesoru. Tas bija pirmais gadījums, kad par profesoru kļūst cilvēks bez nekādas universitātes izglītības un zinātniskā grāda. Savu pirmo nopietnāko darbu viņš uzraksta tikai 48 gadu vecumā, līdz pat 1996. gadam Eriksona grāmatas nebija tulkotas, tagad tās parādās cita pēc citas. …

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −2,73 €
Work pack Nr. 1169347
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register