Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
4,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:438546
Evaluation:
Published: 03.01.2018.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 11 units
References: Not used
Extract

Secinājumi
Rakstot šo pārskatu, es secināju, ka Interneta vidē ir pieejami diezgan daudz Latvijas speciālistu veiktie pētījumi par etniskajām attiecībām. Domājot par visu pētījumu struktūru, man visvairāk patika pētījuma firmas Baltic Institute of Social Sciences veiktie pētījumi. Šīs firmas pētījuma sadaļas bija saprotamāk sakārtotas, izcelti svarīgākie dati, pētījumu rezultātus varēja ātri sameklēt. Katra pētījuma sākumā bija izvirzīti galvenie mērķi. Domājot par pašiem pētījumiem, man šķita, ka daudzi pētījumi bija visai līdzīgi saturā. Kaut arī katram pētījumam bija cits nosaukums, pētījumu saturs lielākoties bija par problēmām etnisko minoritāšu starpā un integrāciju Latvijā.
Pārskatot visus pētījumus, secināju, ka lielākie konflikti un nesaprašanās ir latviešu un krievvalodīgo starpā. Kā arī krievvalodīgo nevēlēšanās integrēties Latvijas sabiedrībā – runāt, rakstīt latviski, latviešu tradīciju nesvinēšana u.c. Kas bija interesanti, cittautieši izrādīja lielāku vēlmi integrēties Latvijas sabiedrībā. Pēc dažu pētījumu anketu rezultatiem, cittautieši labprātāk macās latviešu valodu, svin latviešu svētkus u.c. Daudzos pētījumos bija arī apspriests jautājums par etnisko minoritāšu diskrimināciju. Bija pat atsevišķs pētījums „Čigānu stāvoklis Latvijā”. Rezultāti parādīja, ka aptuveni 50% latviešu izjūt piesardzību un diskomfortu, atrodoties čigānu tautības pārstāvja tuvumā.
Meklējot informāciju par etniskajām attiecībām, atradu ļoti daudz likumu un dažas konvencijas, kas vērsti etnisko minoritāšu aizsardzībai, diskriminācijas aizliegšanai. Var spriest, ka Saeima tomēr kaut mazliet domā par cittautiešiem, aizsargājot viņus no diskriminācijas un palīdzot integrēties Latvijā.
Pētījumu pārskatīšanas gaitā apstiprinājās manis izvirzītā hipotēze, ka krievvalodīgie iedzīvotāji visnelabprātāk vēlas apgūt latviešu valodu, tradīcijas, nevēlas pakļauties valsts mentalitātei salīdzinājumā ar citas tautības pārstāvjiem.

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register