Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
0,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:470656
 
Evaluation:
Published: 27.08.2006.
Language: Latvian
Level: Secondary school
Literature: 3 units
References: Not used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
  Ievads    3
  Paplašināmo koku(trees) pielietošana datu arhivēšanā    3
  Priedēkļu kodi    3
  Priedēkļa kodu paplašināšana    4
  Paplašināmā priedēkļa algoritms    4
  Aritmētiskie kodi    5
  Izmantotā literatūra    6
  Grāmatas    6
  Interneta resursi    6
Extract

Datu arhivēšana ir dotās informācijas glabāšanai vai pārsūtīšanai nepieciešamā datu daudzuma samazināšanas process, tipiski izmantojot kodēšanas tehnoloģijas.
Eksistē daudzas tehnikas, ko lieto ciparu skaitļotāji un sakaru ierīces, lai arhivētu (saspiestu) bināros datus. Binārajā sistēmā katru alfabēta burtu vai ciparu pārstāv astoņu bināro ciparu virkne. Elemantārā datu saspiešanas sistēma ir atslēgas vārdu kodēšana ar kuru bieži lietoti vārdi, tādi kā “bet” tiek pārvērsti divu baitu kodā. Uzlabotākas tehnikas analizē, identificē un tad aizvieto biežāk parādošos teksta paraugus ar vienu simbolu; piemēram, “šana” tādos vārdos kā “skriešana” varētu tikt pārvērsta par “$”, tādējādi ievērojami samazinot liela teksta bloka izmēru. Šīs tehnikas var arī pārstāvēt simbolus ar virknēm, kas īsākas par astoņiem bitiem. Tad simbolus, ko lieto biežāk kodē ar mazāku bitu skaitu. Prasība veiksmīgai atkodēšanai shēmās, kas lieto bitu virknes ar dažādiem garumiem ir ka bitiem, kas apzīmē simbolu beigas, jābūt viennozīmīgi identificētiem. Hafmaņa (Huffman) kodēšana ir šīs tehnikas plaši izmantota forma. Plūstošā garuma (Run-length) kodēšana tiek lietota datiem, kas satur atkārtojošos simbolus, tā glabā atkārtotā simbola kodu vienreiz un norāda parādīšanos reižu skaitu.
Saspiešanas algoritmi var palielināt datu glabāšanas un pārsūtīšanas efektivitāti, samazinot lieko datu apjomu. Saspiešanas algoritms par ieejas datiem ņem avota tekstu un rada tam atbilstošo saspiesto tekstu, turpretim atarhivēšanas algoritms par ieejas datiem ņem saspiesto tekstu un no tā izejā iegūst sākotnējo avota tekstu. Lielākā daļa saspiešanas algoritmu sākotnējo tekstu uzskata par rindu salikumu, kas sastāv no sākotnējā teksta alfabēta burtiem.…

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register