SECINĀJUMI UN PRIEKŠLIKUMI
1. Katra persona – cilvēks – ir fiziska persona ar savām tiesībām un pienākumiem, kurus tā iegūst ar dzimšanas brīdi un zaudē ar miršanas brīdi.
2. Gan fiziskām, gan juridiskām personām piemīt tiesībspēja un rīcībspēja. Juridiskām personām šīs spējas ir no reģistrēšanas brīža. Bet fiziskām personām rīcībspēja iestājās pakāpeniski sasniedzot konkrētu vecumu. Toties tiesībspēja pastāv no dzimšanas brīža.
3. Fiziska persona ir tiesīga veikt saimniecisko darbību un reģistrēt sevi kā komersantu. Bet tas nenozīmē, ka šī fiziskā persona pārvēršas par juridisku personu, jo, šajā gadījumā, tā vēl nav juridiska persona. Fiziska persona par juridisku personu nekļūst. Par juridisku personu kļūst organizācija ar savu nosaukumu ko izveido fiziska persona vai fizisku personu kopums. Kamēr komersants atbild ar visu savu mantu, tikmēr viņš ir fiziska persona.
4. Kriminālatbidība fiziskai personai iestājas no 14 gadu vecuma. Bet par savām darbībām cilvēks var atbildēt jau no 7 gadu vecuma. Tas nozīmē, ka no 7 gadu vecuma persona apzinās savu rīcību, bet varbūt neapzinās sekas ko tā rada. Savukārt no 14 gadu vecuma personai jābūt tik attīstītai, lai saprastu savu darbību sekas pirms nodarījuma izdarīšanas. Līdz ar to persona spēj atbildēt par saviem darbiem.
…