Izvēloties šo tēmu, metu sev izaicinājumu ielūkoties vismaz gadsimtu senā vēsturē, lai atrastu informāciju par to, kad un kā fotogrāfija ir ienākusi Latvijā, kas bija pirmie foto žurnālisti, kā arī kuras bija tās avīzes, kurās parādījās pirmās fotogrāfijas. Visai interesanti šķiet arī tas, cik strauji fotogrāfijas parādījās avīzēs jeb to intensitāte izdevumā.
Iegūstot šo informāciju, varētu mēģināt vērtēt, kāda tad īsti bija foto žurnālistikas attīstība Latvijā.
Lai iegūtu nepieciešamo informāciju, vispirms apkopošu ziņas par to, kad precīzi fotogrāfija ir ienākusi Latvijā. Izpētīšu tā laika avīzes, veikšu nelielu pētījumu, lai atklātu vai kādā no avīzēm un kad tieši parādās fotogrāfijas.
Iesākumā nedaudz par fotogrāfiju, kas fokusē skatījumu uz izvēlēto tēmu:
„Fotogrāfija - process, ar kuru, lietojot speciālu optisku aparātu, iegūst priekšmetu attēlus uz gaismjutīgiem materiāliem, uz kuriem ķīmiski iedarbojas gaismas stari, ko izstaro šie priekšmeti. Attēls, kas iegūts šādā veidā, ir fotouzņēmums. Fotogrāfiskus eksperimentus izdarīja jau britu zinātnieks Tomass Vedžvuds (Wedgewood) un sērs Hamfrijs Dēvijs (Davy) 18. gs. beigās, bet 1831. franču gleznotājs Lui Dagērs (Daguerre) jau izdarīja pirmos fotouzņēmumus. Pēc tam sekoja dažāda veida fotogrāfiju uzlabojumi.”…