Kā norāda J.Kulbergs, cilvēkiem, kas aiziet pensijā, nereti ir grūti palikt bez darba, jo viņi nezina, ko īsti iesākt, un jūtas nederīgi. Tādēļ, lai atvieglotu darba pārtraukšanas procesu, šis autors izvirza vairākus priekšlikumus, respektīvi: ļaut vecākiem cilvēkiem algoto darbu beigt pakāpeniski, lai veidotos vienmērīga pāreja uz pensiju un ļautu cilvēkam pakāpeniski sagatavoties jaunai situācijai; Ieviest elastīgu pensionēšanās vecumu; Iekārtot viegli sasniedzamus centrus, kur uzturēties dienā, lai mazinātos nepieciešamība dzīvot veco ļaužu mītnēs; Radīt telefonsakarus ikdienas sarunām par pensionāriem, jo viņi var negaidīti saslimt; Jaunos apbūves rajonus plānot tā, lai atvieglotu sociālo saskarsmi gan ar citiem līdzīga vecuma cilvēkiem, gan jaunām ģimenēm, kurās aug bērni; Nodarbināt veco paaudzi patiesi vajadzīgajā sabiedriskā darbā, lai viņi izjustu, ka ir citiem vajadzīgi un noderīgi. (Kulbergs, 1998, 79.lpp).
Savā ziņā izrietoši no iepriekš minētās problēmas, rodas vēl kāda problēma - sociālā prestiža zuduma izjūta un vientulības izjūta. Nevajadzības izjūta sabiedrībā, konflikti ar tuvākajiem izraisa vientulības izjūtu. Vecs cilvēks var justies vientuļš gan ģimenes lokā, gan sabiedrībā kopumā, ja ir neizprasts. Lai atraidītu vientulības izjūtas, vecie ļaudis var uzmācīgi pieprasīt sev uzmanību no apkārtējiem ģimenē, tas atkal izraisa neizpratni, turpinās attiecību samezglošanās, un tādā veidā tiešām visi var sākt novērsties no vecā cilvēka.
Amerikāņu psihologs Abrahams Maslovs (1908. – 1970.) definēja un aprakstīja cilvēka pamatvajadzību teoriju.
Cilvēka pamatvajadzības iedalījums:
• Fizioloģiskās vajadzības: gaiss, ūdens, miegs, barība, siltums, veselība, dzīves telpa, seksualitāte (pamatvajadzības).
• Drošība: Aizsardzība no briesmām, kārtība un tiesības, drošība (vajadzības, kas orientētas uz izdzīvošanu nākotnē).
• Sociālās vajadzības: ģimene, draudzība, grupas atbalsts, mīlestība, intimitāte, komunikācija.
• Sociālā atzinība: sociālais statuss, atzinība, cieņa, ietekme, panākumi darbā un privātajā dzīvē, labklājība.
• Pašīstenošanās: individualitāte, apdāvinātība, personīgā potenciāla īstenošana, pašattīstība.
…