Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
1,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:695236
 
Evaluation:
Published: 08.06.2005.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 9 units
References: Not used
Extract

Bizantiešu sabiedrības stūrakmens bija ģimene. Tā viņiem bija tik liels atbalsts, ka gan augstākajos, gan zemākajos slāņos deva priekšroku lielai, nevis individuālai, mazai ģimenei. Precētie dēli reti aizgāja no saviem vecākiem – jebkurā gadījumā ne līdz 24 – 25 gadu vecumam, kad sasniedza tiesības rīkoties ar īpašumu. //Normālos apstākļos katrai ģimenei bija sava māja. Dzīvot kopā ar vēl kādu ģimeni skaitījās nelaime – galējas nabadzības pazīme.//
Privātmājās bija īpaši sievietes apartamenti (t.s. gynaikonitis). Šādas izolācijas galvenais iemesls bija ģimenes gods. Kā 11.gs. rakstījis kāds bizantiešu autors, netikla meita nodara postu un ļaunumu ne vien sev pašai, bet arī saviem vecākiem un radiniekiem. Teorētiski sieviete nepieņēma viesus. Sieviete drīkstēja piedalīties ģimenes viesībās, tomēr tai bija jāpazūd, ja tika pasniegts vīns vai sākās izpriecas. Jebkāda šo noteikumu pārkāpšana deva vīram tiesības šķirties .
Attiecības ģimenē vairāk veidojās, balstoties nevis uz likumiem, bet tradīcijām un reliģiskajiem priekšstatiem. Lielākā ietekme ģimenē sievietei bija zemākajos sabiedrības slāņos. Viņa ne tikai noteica mājas kārtību, pildīja ar to saistītos saimnieciskos pienākumus, bet arī nereti palīdzēja vīram lauku darbos. Viens no laikietilpīgākajiem ikdienas darbiem mājās bija aušana.
Sievietes stāvokli vīra ģimenē, protams, noteica arī viņas izcelsme un pūra lielums. Balstoties uz kristīgajām tradīcijām un to, ka tieši sieviete bija vainojama pie cilvēku izdzīšanas no Paradīzes, ģimenē vienmēr pēdējais vārds palika vīram vai viņa tēvam.
LAULĪBAS.

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −3,48 €
Work pack Nr. 1209529
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register