Mūsdienās sabiedrībā norisinās nepārtrauktas pārmaiņas. Vecās un ierastās vērtības nomaina jaunas. Cilvēki kļūst dažādāki un tiecās attīstīt arī savu personību. Mainās ne tikai cilvēku uzskati, bet arī rīcības modeļi.
Es izvēlējos rakstīt referātu par tēmu „ Ģimene”, jo, manuprāt, tai ir būtiska nozīme sabiedrības attīstībā. Mans darba mērķis bija smalkāk izpētīt problēmas, kuras saistītas ar ģimeni. Ģimene ir primārais sociālais institūts, kas nodrošina indivīdu socializāciju. Manuprāt, līdz ar straujajām izmaiņām aktualizējas jautājums par ģimeni, tās lomu sabiedrībā un tās formu maiņām. Diemžēl arvien retāk sastopamas „tradicionālās” ģimenes formas. Cilvēkiem svarīgākas kļūst citas vērtības, tādēļ ļoti bieži ģimenes izjūk. „Tradicionālais” ģimenes modelis dažādās kultūrās un sabiedrībās ir atšķirīgs. Tādēļ es aplūkošu to ģimenes modeli, un tā problēmas, kurš ir raksturīgs Latvijas sabiedrībai.
Mans darbs sastāv no ievada, galvenās daļas un nobeiguma. Iesākumā es rakstu par to, kas vispār ir ģimene un kādus tās skaidrojumus piedāvā sociologi. Tālāk es aplūkoju ģimeņu vēsturisko attīstību un netradicionālos ģimeņu modeļus- homoseksuālu partneru starpā un ģimeni ģimenē, kad ģimeni veido cilvēki, kuri jau bijuši precēti. Manuprāt jāpiemin arī šķirtās ģimenes, kas nu jau kļūst par izplatītu problēmu mūsdienu sabiedrībā. Bet savus secinājumus un pārdomas es apkopoju nobeigumā.
…