Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
3,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:998880
 
Evaluation:
Published: 20.03.2007.
Language: Latvian
Level: Secondary school
Literature: 5 units
References: Not used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
  Anotācija    2
  Ievads    3
1.  GPS būtība    3
1.1.  Darbības pamatprincips    3
1.2.  Navigācijas sistēmas kontrole    6
1.3.  GPS uztvērēji    7
2.  Globālas pozicionēšanas sistēmas pielietojumi    8
2.1.  Militarā jomā    8
2.2.  Civilam vajadzībām    8
3.  Satelītu sistēmas darbības precizitāte un kļūdas    10
3.1.  Zemes atmosfēras negatīvā ietekme    10
3.2.  Daudzkanālu kļūda    10
3.3.  GPS satelītu problēmas    11
3.4.  Tiša GPS satelītu signāla degradācija    11
3.5.  Diferencētā GPS    12
  Secinājumi    13
  Literatūras saraksts    14
Extract

Mūsdienu informācijas tehnoloģijas (IT) strauji attīstās. Tas nozīme, ka rodas jauni atklājumi zinātnē un izgudrojumi. Tas dod mums jaunas iespējas un palīdz mūsdienu dzīvē. Viens no tādiem izgudrojumiem ir Globālas Pozicionēšanas Sistēma (GPS). Šīs izgudrojums kļūst ļoti populārs un tieši tāpē mani tas interesē. GPS dod iespēju jebkuros laika apstākļos, jebkurā vietā uz Zemeslodes noteikt savas atrašanās koordinātas dažādās koordinātu sistēmās. Papildus GPS uztvērējs mums sniedz informāciju par mūsu kustības virzienu, pārvietošanās ātrumu, augstumu virs jūras līmeņa, UTC un reālo laiku, var sastādīt pārvietošanās maršrutu noteikt saullēkta un saulrieta precīzo laiku, kā arī daudzu citu papildus informāciju.

1.GPS būtība

GPS tehnoloģijas tiek ļoti plaši izmantotas, sakot no vienkāršiem uztvērējiem līdz pat kvalitatīvam, augstas jutības navigācijas sistēmām. GPS tehnoloģijas mūsdienās vairs nav dārgas, bet ir precīzas un viegli lietojamas tās aizvien vairāk tiek lietotas un tām ir aizvien pieaugoša ietekme uz ģeogrāfiskās informācijas sistēmām, kartēšanu un citām zinātnes un tehnikas nozarēm. GPS aizvien vairāk tiek izmantotas informācijas uzkrāšanai.

1.1. Darbības pamatprincips

Vēl 1960.g. sākuma, dažas ASV organizācijas (aizsardzības ministrija, NASA, nacionālais aeronautikas centrs un citi.) interesējas par satelīta sistēmas attīstību, kura ļaus noteikt objekta atrāšanas vietu jebkur Zemes virsmā. Optimālai sistēmai vajadzēja but sekojošiem pazīmēm:
Globālais pārklājums
Izturība pret laika apstākļiem
Augsta precizitāte
Par GPS nosacīto dzimšanas laiku var uzskatīt 1957. gadu, kad zemes orbītā tika palaists pirmais Zemes mākslīgais pavadonis Sputņik. ASV zinātnieki savukārt varēja konstatēt aptuveno Zemes pavadoņa atrašanas vietu pēc radiosignāla – jo tas bija spēcīgāks, jo tuvāk atrodas pavadonis, un otrādi. Tas lika domāt, ka satelītu radītos signālus varētu izmantot, lai noteiktu atrašanas vietu uz Zemes, ka arī izmantot raķešu uzbrukumiem, noradot atrašanas vietas koordinātas. Raķete ar pirmo GPS satelītu startēja tikai 1978. gadā. NAVSTAR GPS izveidojuši ASV Aizsardzības ministrijas speciālisti, izlietojot vairāk nekā 12 miljardu dolāru. Sistēma sāka darboties 1980. gadā, apmierinot ASV aizsardzības vajadzības. 1989. gadā tika palaists otrs GPS navigācijas pavadoņu bloks, kas radīja iespēju izmantot šo sistēmu arī citās tautsaimniecības nozarēs - ģeodēzijā, kartogrāfijā u.c.
Tagad GPS ir navigācijas sistēma, kas izveidota no 24 satelītiem, ko orbītā ap Zemi ir nogādājusi ASV Aizsardzības ministrija. Katra satelīta
augstums ir aptuveni 20 000 kilometri.

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register