Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
3,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:819920
Author:
Evaluation:
Published: 09.02.2006.
Language: Latvian
Level: Elementary school
Literature: 3 units
References: Not used
Extract

.)Visu mūžu Stenders interesējies par jaunākajiem virzieniem un sasniegumiem literatūras un zinātnes attīstībā, bijis Ljas 18. gs. Kultūras dzīves vērienīgākā un autoritatīvākā personība. Viņa literārā darbība plaša un daudzpusīga, rakstījis arī latīņu un vācu valodā.
(2.2)1759. devies uz Braunšveigu, kur Helmštetē izgatavojis hercogam ģeogr. Globusu. 1760. aicināts strādāt par jaundib. Kēnigsluteras reālskolas vadītāju. 1761. uzturējies Hamburgā, tad devies uz Kopenhāgenu , kur par Dānijas karaļa Frederika V kases līdzekļiem līdz 1765 izgatavojis divus globusus, nodarbojies ar zinātnēm un, iespējams, pasniedzis kādas privātstundas . 1765. caur Getngeni, uzkavējoties Pēterburgā, atgriezies Kurzemē (1766).
(2.1.)Dzīve. Stenders pirmās zināšanas guva mājās no tēva, mācījās Subates skolā un studēja teoloģiju Vācijā (1736 – 1739). Atgriezies Latvijā, Stenders strādāja par skolotāju. Pēc tam kādu laiku viņš uzturējās Vācijā, Dānijā, Pēterburgā, kur nodarbojās ar dabas zinātņu pētījumiem. Kopenhāgenā vēl tagad glabājas divi Stendera izgatavoti globusi. Laikā no 1766. gada līdz 1796. gadam viņš bija par mācītāju Sunākstes un Sēlpils draudzē. Joprojām viņš uzturēja sakarus ar Pēterburgas un Jelgavas akadēmijām. Latviešu valodas prasmē Stenders papildinājās, izaicinādams uz sarunām zemniekus un tūlīt uz tāfelītes pierakstīdams reti dzirdamus izteicienus. Viņš cītīgi rakstīja ziniskas un daiļliteratūras grāmatas latviski, arvien uzsākdams vēl nestaigātus ceļus. Latviešu literatūras vēsturē vislielākā nozīme viņa laicīgajiem prozas un dzejas darbiem. Uz kapa plāksnes viņš licis iecirst uzrakstu: „Latvis”.

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −2,48 €
Work pack Nr. 1130507
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register