Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
1,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:503168
 
Evaluation:
Published: 20.04.2006.
Language: Latvian
Level: Secondary school
Literature: n/a
References: Not used
Extract

Vārds “graffiti” nāk no Grieķu vārda "graphein" –”rakstīt” un no itāļu vārda ”graffito”, kas tulkojumā nozīmē “uzskrāpēts”. Graffiti - zīmējums, nelegāli uzzīmēts uz ēkas sienas, izmantojot aerosola krāsu baloniņus.
Ir grūti viennozīmīgi pateikt, kad īsti radās graffiti. Daudzi pētnieki apgalvo, ka graffiti pirmsākumi ir meklējami jau akmens laikmetā, kad alu cilvēki zīmēja uz sienam savas izjūtas. Cilvēkiem ir tendence kaut kur aizejot vai aizbraucot, piemēram, ekskursijā, atstāt uz sienām vai citas virsmas savus parakstus. Šiem uzrakstiem nav nekādas mākslinieciskas vērtības. Tas ir vienkārši huligānisms. Pagrieziena punkts šajā lietā ir pūšamās krāsas balonu izgudrošana. To izgudroja norvēģis Ēriks Rotheims 1929. gadā. Ar šo balonu palīdzību parakstus vai rakstus varēja uzzīmēt ātri un tie varēja būt jebkura izmēra. Sākumā graffiti izmantoja politiskie aktīvisti, lai izteiktu lozungus, un ielu bandas, lai apzīmētu savu teritoriju. Tomēr par graffiti, kādi tie ir mūsdienu izpratnē, šūpuli var uzskatīt Ņujorku. Tieši tur 60. gadu beigās un 70. gadu sākumā ir dzimusi ielu mākslas pasaule - ar visu tās tehniku un stilu jeb precīzāk būtu teikt - stiliem.
Par graffiti aizsācēju tiek uzskatīts Taki 183. Avīzes New York Times publicēja interviju ar kādu 17 gadus vecu zēnu vārdā Demetriuss ar iesauku Taki, kurš dzīvoja 183. ielā. Šis puisis bija kurjers, un savās darba gaitās viņš visur, gan uz sienām gan uz metro vilcieniem, atstāja savus parakstus. Konkrēti tas paraksts bija „TAKI 183”. Šī dīvainā vārda ar cipariem parādīšanos piesaistīja sabiedrības uzmanību, jo tas bija regulāri sastopams un turpināja augt savā skaitā. Viņš ir pirmais pasaules un hip hop vēsturē, kuram izdevies pievērst sev tik lielu uzmanību. Nav zināms vai kāds cits pirms viņa ir rakstījis uz vilcieniem. Iespaidojoties no šī raksta, simtiem jauniešu Ņujorkā sāka ieskrāpēt namu sienās savus nikus. Taki 183 kļuva daudziem jauniešiem par elku. Citi pazīstamākie “wraiteri” (rakstītāji) bija Joe 136, Barbara 62, Eel 159, Yanka 135, Eva 62.…

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register