Secinājumi
Mūsdienu zinātne jau sniedz daudzus pierādījumus tam, ka bērns gūst bagātīgu sensoro informāciju un psihoemocionālo pieredzi vēl pirms dzimšanas. Viņu ietekmē gan mātes fiziskā pašsajūta, gan emocionālais noskaņojums.
Pirmsdzemdību aprūpe ir ļoti svarīga, tās mērķis ir pārliecināties, vai ar topošo māti un viņas bērniņu viss ir kārtībā. Kā arī ļauj pārliecināties, cik liela varbūtība, ka dzemdības un bērniņa piedzimšana notiks bez jekādām komplikācijām.
Aprūpi svarīgi uzsākt grūtniecības sākumā, jo pirmās pārbaudes rezultāti sniedz pamatdatus, ar kuriem tiek salīdzināti turpmāko izmeklējumu rezultāti. Stājoties māmiņu uzskaitē un pirms katras vizītes pie ginekologa jānodod urīna analīzes, lai pārbaudītu leikocītu daudzumu, kas parāda, vai nav urīnceļu iekaisumu. Pirmajā vizītē izsniedz nosūtījumu pilnai asinsainai, lai noskaidrotu, vai grūtniecei nav kādu infekcijas slimību – HIV, B hepatīta, sifilisa –, vai hemoglobīna līmenis ir pietiekams, jo grūtniecības laikā sarūk dzelzs rezerves. Ja iepriekš ir bijuši spontānie aborti vai grūtniecības sākumā novēroti brūngani izdalījumi, ārsts var nozīmēt asinsanalīzes, ar kurām nosaka, kā izstrādājas progesterons.
…