SECINĀJUMI
1. Pētījuma teorētiskās literatūras studijas un praktiskajā daļā iegūtie aptaujas rezultāti, ļauj secināt, ka kvalifikācijas darba pētījuma mērķis noskaidrot grūtnieču informētību par krūts barošanas priekšrocībām ir sasniegts. Pamatojoties uz darba teorētisko daļu un pētījuma rezultātiem, var izdarīt sekojošus secinājumus.
2. Respondenti ir bijuši informēti par krūts piena priekšrocībām un tādēļ ir izvēlējušies zīdīt bērnus ar krūts pienu 87 % gadījumu;
3. 78 % grūtnieču par visbūtiskāko zīdīšanas priekšrocību atzīmē, ka krūts piens ir vienīgais vispiemērotākais uzturs zīdainim no pašas dzimšanas. Krūts piens satur visas nepieciešamās vielas, piens ir pilnvērtīgs un veselīgs uzturs bērnam
4. Ir iespējams, ka rodas vairākas problēmas zīdot bērnu ar krūts pienu piemēram- masīts, sāpīgi krūts gali, sacietējumi krūtīs. 24 aptaujāto radās problēmas barojot bērnu ar krūti un 18 no tām informācijas ieguvei izmantoja interneta resursus. Ir zināms, ka interneta resursi nebūt nav labākais variants, kur meklēt palīdzību. Ir jāgriežas pēc palīdzības pie ārstiem.
5. 56 % grūtnieču izvēlas savus bērnus barot ar krūts pienu līdz 6. mēnešu vecumam. Sievietes ir informētas, ka ir nepieciešams barot bērnu ar krūts pienu, bet nav informētas, līdz kādam tieši gadu vecumam ir jābaro ar krūts pienu. Spriežot pēc rekomendācijām bērnus iesaka zīdīt tikai ar krūts pienu līdz 6. mēnešu vecumam. Sākot no 6. mēneša zīdaini ir jāpiebaro.
6. Respondenti apzinās mātes piena priekšrocības, jo 100 % respondentu atzīmē, ka viņuprāt ir svarīgi barot bērnu ar mātes pienu, jo piens ir pilnvērtīgs un veselīgs uzturs bērnam, tas ir ekonomiski izdevīgs, ērti pieejams jebkurā laikā, zīdot rodas kontakts starp māti un bērnu.
7. 8 % aptaujāto nav nekas iebilstams pret krūts piena aizstājēju, gadījumā, ja sievietei kādu iemeslu dēļ piena nav, bet lielākā daļa tas ir 89 % pret krūts piena aizstājēju.
…