Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ

Great deal: today with a discount!

Regular price:
0,99
You save:
0,17 (17%)
Discounted price*:
0,82
Purchase
Add to Wish List
ID number:888509
Evaluation:
Published: 01.02.2013.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 7 units
References: Used
Extract

Neatņemama sastāvdaļa krājuma „Sēkla sniegā” dzejā ir daba. Te ienāk gan flora, gan fauna, gan ūdeņi un akmeņi. Taču Skujenieks neapdzied dabu, nejūsmo par to. Daba ir klusējošs fons un brīžiem vienīgais uzticamais biedrs. Tā dzejolī „Madrigāls trusienei” dzejnieks to uzrunā: „Kad tevi saņem aiz ausīm / Un izrēķina, cik tevī gaļas, / Kā tu jūties, mana māsa?” [1, 272] Dabas tēli nav eksotiski, tie pārsvarā ir vietējo mežu un māju zvēri – zaķis un zalktis, zirgs un kaķis – un augi – pīlādži, egles un ābeles.
Arī Latvijai un latvietībai ir svarīga vieta šajā krājumā. Dzejoļos „Savāds spīdums” un „Es nāku no mazas tautas” parādās gan lepnums par savu mazo zemi un tautu, gan ilgas pēc mājām, gan spītīga turēšanās pie savas latvietības. Vairākkārt uzsvērts arī māju trūkums un nepiederības sajūta svešumā: „es esmu dzinējs un plēsējs / no manis klaidonis dveš /pat mājās nav māju un pavards / man ārpusē paliek svešs.” [1, 455]
Krājumā ir arī vairāki mīlestības dzejoļi, kurus A.Cimdiņa pieskaita pie „erotiskākajām un skaistākajām mīlas lirikas lappusēm latviešu 60.gadu dzejā” [3, 136]. Skujenieks vairākus dzejoļus veltījis savai sievai Intai, tai skaitā arī nepabeidzamo romānu par Orfeju un Eiridīki.
Krājumā „Sēkla sniegā” atrodamas visdažādākās dzejas teksta formas. Pārsvarā teksts ir ritmizēts, ar atskaņām, taču ir arī formas eksperimenti, verlibrs, specifiski teksta grafiskie izvietojumi. Atsevišķās vietās izmantoti prozas un dramaturģijas elementi (īpaši „Neskaties atpakaļ!”), ir atsevišķi poētiski „nieki” – impresijas, bet ir arī garāki dzejojumi, dzejoļu cikli.
Ir dažādi viedokļi par Skujenieka dzejas piederību literārajiem virzieniem. G. Berelis Skujenieku un E.Plaudi dēvē par pēdējiem latviešu romantiķiem. A. Cimdiņa Skujenieka dzejā saskata modernista rokrakstu, bet J.Kronbergs viņu pieskaita neoklasicistiem. Nāves un iznīcības klātbūtne krājumā „Sēkla sniegā”, liecina par eksistenciālisma iezīmēm. Taču neskatoties uz režīmu, kurā šie dzejoļi ir sacerēti, un, iespējams, tieši pateicoties ieslodzītā īpašajai situācijai, šajā krājumā nav atrodamas ne mazākās sociālā reālisma iezīmes vai kādas citas nodevas politiskajam režīmam.


Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −3,47 €
Work pack Nr. 1329281
Load more similar papers

Send to email

Your name:

Enter an email address where the link will be sent:

Hi!
{Your name} suggests you to check out this Atlants.lv paper on „Gulaga dzeja Knuta Skujenieka dzejas krājumā "Sēkla sniegā"”.

Link to paper:
https://eng.atlants.lv/w/888509

Send

Email has been sent

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register