Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
6,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:890650
 
Evaluation:
Published: 19.01.2004.
Language: Latvian
Level: Secondary school
Literature: n/a
References: Not used
Extract

Hannibals – Kartāgas karavadonis, Hamilkara Barkas dēls (247 vai 246 – 183 p.m.ē.). 221.g.p.m.ē. kļuva par Kartāgas armijas pavēlnieku, 219.g.p.m.ē. aplenca romiešu sabiedroto Saguntas pilsētu Spānijā un izprovocēja 2.pūniešu karu (218 – 201 p.m.ē.). Veica pārgājienu no Pireneju pussalas pāri Alpiem (piedalījās arī 37 kaujas ziloņi) un iebruka Itālijā. Romieši tika sakauti 218 pie Ticinas un Trebijas upēm, 217 pie Trasumena ezera, 216 pie Kannām. 203 Hannibals tika atsaukts uz Kartāgu, lai cīnītos pret romiešu armiju. 202 p.m.ē. romieši sakāva Hannibalu pie Zamas (Z-Āfrikā). Pēc miera noslēgšanas (201) Hannibals centās nostiprināt savu valsti. Romiešu vajāts, Hannibals bēga pie Sīrijas valdnieka Antioha III. Hannibalam neizdevās izveidot koalīciju pret Romu, un viņš noindējās.
Tas ir rakstīts par Hannibalu Latvijas Padomju enciklopēdijā, kā jau parasti tikai diezgan sausi fakti. Te nav rakstīts ne par viņa sakāvēm, ne par viņa uzvedību vai paradumiem, bet tāds jau nav enciklopēdijas mērķis. Tiem, kas vēlas uzzināt ko vairāk, varu ieteikt izlasīt 1973.g. izdevniecībā “Liesma” izdoto izlasi no Tita Līvija Romas vēstures “Hannibals pret Romu”. Līvijs neliekuļo, jo ir par visu pārliecināts. Visā viņa darbā strāvo dzimtenes mīlestība, bet viņš nekad nav apzināti netaisns pret Romas ienaidniekiem. Viņš apbrīno Hannibalu un nenievā kartāgiešus. Labo, krietno, varonīgo viņš saskata un cildina romiešos, bet saskata to arī ienaidniekos, tāpēc viņa vēsturei ir cildens skanējums. Es domāju, ka tai var ticēt, lai gan brīžiem man liekas, ka kartāgiešu zaudējumi ir pārāk lieli salīdzinot ar romiešu kritušo skaitu, ja kauja ir beigusies neizšķirti un, ja ņem vērā, ka abas armijas bija apmēram līdzīgas.
Tagad atskatīsimies uz laiku pirms 2.pūniešu kara, jo būtībā visa Hannibala dzīve pagāja šajā karā, kas bija briesmīgākais no visiem, ko antīkā pasaule bija līdz šim piedzīvojusi.
Roma tajā laikā jau bija pakļāvusi visu Apenīnu pussalu, kā arī par provincēm padarījusi Ziemeļitāliju, Sicīliju un vēl dažas zemes ārpus Itālijas. Itālijā Roma bija Itālijas pilsētu savienības vadītāja. Pilsētām bija atšķirīgas tiesības, bet sava pašvaldība un karaspēks, ko tās nodeva romiešiem.…

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register