Secinājumi.
Hatšepsute turējās pie ierastas hierarhijas. Bet, kad viņa kļuva par Tutmosa III reģenti, viņai izdevās veiksmīgi noturēt vairāk kā divdesmit gadus varu. Hatšepsutes varas noturēšanas ceļi ir piemērs, kurš parāda seno ēģiptiešu reliģisko pasaules redzējumu. Veiksmīgi parādot sevi kā dieva meitu, Hatšepsute sev nodrošina atbalstu kā arī lielu lomu ieņem fakts,ka svarīgākos amatus ieņēma valdniecei uzticami cilvēki,piemēram,Senenmuts.Kā arī pēc faraona Tutmosa I Hatšepsute tomēr ir faraona titula mantiniece,vienīgā piebilde ir tas,ka viņa ir sieviete.
Valdniecei izdevās radīt ilgstošu miera periodu, kas tomēr nebija tik aktuāls viņas tēva valdīšanas lakā un vēlāk padēla Tutmosa III laikā,protams,tam ir arī savi mīnusi,jo visā visumā teritoriju nepaplašināšana var novest pie teritoriju samazināšanās vai arī iekarošanas no kādas militāri agresīvākas puses.Šādu Hatšepsutes nostāju noteikti no vienas puses var sasaukt ar to,ka viņa tomēr bija sieviete,tātad daba un iezīmes nedaudz citātākas kā vīrietim faraonam,bet ņemot vērā,ka viņas tēva un padēla valdīšanas laiki bija militāri aktīvi,iespējams,šāds laika posms,ka akcentē citas darbības valstī padara kopējo tēlu tikai iespaidīgāku.
Piemiņas iznīcināšana pēc Hatšepsutes nāves tomēr liecina par ne tik skaidrām attiecībām no Tutmosa III puses, kas liecina, ka Tutmoss III iespējams, jau Hatšepsutes dzīves laikā vēlējās vērsties pret viņu,jo Hatšepsutes valdīšanas laika dēļ tomēr Tutmosam III bija jāgaida ilgs laiks,kamēr viņš pats varēs kļūt par faraonu. Taču tomēr savas valdīšanas laikā Hatšepsute ir saskārusies ar mazāku opozīciju nekā varētu gaidīt ņemot vērā situāciju.
…