Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ

Great deal: today with a discount!

Regular price:
4,99
You save:
0,85 (17%)
Discounted price*:
4,14
Purchase
Add to Wish List
ID number:851442
Author:
Evaluation:
Published: 13.06.2011.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 19 units
References: Not used
Extract

Kopš 1976, pēc pirmā Ebola vīrusa uzliesmojuma, ir bijuši 18 apstiprināti slimības uzliesmojumi. Pieci apstiprināti slimības uzliesmojumi notika pēc 1976. gadā gan Zaira un Sudānā. 318 cilvēki bija inficēti ar vīrusu un mirstības līmenis bija 88 procenti. Sudānā uzliesmojumā, 284 cilvēki tika inficēti, un 53 procenti nomira.
1980. gadā − pirmo reizi apstiprinaja Ebola vīrusa uzliesmojumu ASV, kad bija ievestas inficēri pērtiķi no Filipīnām. Vīruss izraisija smagu slimību un nāvi visiem pērtiķiem, un tika inficēti 4 darbinieki.
Kopš 1990. gadu, bija 10 apstiprinātie Ebolas vīrusa usliesmojumi un vairums no viņiem notika Āfrikā. Kopš 2000. gadu bija astoņi infekcijas uzliesmojumi Ugandā, Gabona, Kongo Republikā un Sudānā.
09.2007 − Pasaules Veselības organizācija (PVO) paziņoja, ka Kongo Demokrātiskajā Republikā apstiprināti pieci inficēšanās gadījumi ar Ebolas vīrusu. Apstiprinājums seko pēc desmitiem cilvēku bojāejas no nezināmas slimības pēdējo mēnešu laikā. Pieci saslimšanas gadījumi apstiprināti Rietumkasai rajonā valsts vidienē. Vietējās varas iestādes augusta beigās paziņoja, ka četros mēnešos Rietumkasai no nezināmas slimības miruši 68 cilvēki.
01.2009 − Ebolas hemorāģiskā drudža uzliesmojums Kongo Demokrātiskajā Republikā (KDR) licis Angolas Veselības aizsardzības ministrijai pieņemt lēmumu par robežas slēgšanu ar šo valsti. Pasaules veselības organizācija apstiprinājusi, ka Kasai provincē KDR rietumos no šā vīrusa gājuši bojā trīs cilvēki, savukārt vietējās varasiestādes ziņo par 13 vīrusa upuriem un vairāk nekā 40 inficētajiem.
Citi vīrusu hemorāģiskie drudži
Arī citi VHD rada nopietnas sekas veselībai, un mirstība no tiem ir ļoti augsta. Sastopami tādi VHD kā, Bolīvijas un Venecuēlas hemorāģiskie drudži, Lasa drudzis, Krimas-Kongo hemorāģiskais drudzis, Rosa upes drudzis, tropu hemorāģiskie drudži un vēl citi. (Pieliekumā 2. tab.) Mēdz gan būt sporādiski saslimšanas gadījumi ar VHD un arī epidēmiski šo slimību uzliesmojumi. Ipaši bīstamas šīs infekcijas slimības ir grūtniecēm, jo izraisa augļa patoloģijas un spontānos abortus. VHD vairāk izplatīti lauku rajonos, un parasti cilvēkiem pirms saslimšanas bijusi cieša saskare ar grauzējiem (piemēram, uzturoties mājokļos, kuros šie grauzēji mitinās, lietojot nepasterizētus piena produktus), kā arī bijusi nepietiekama aizsardzība pret moskītu un ērču kodumiem. Ir iespējama VHD sekundāra transmisija no slimnieka uz citiem cilvēkiem, saskaroties ar pacientu asinīm, bioloģiskajiem šķidrumiem, gļotādām (piemēram, Marburgas, Ebola, Lasa vīrusu hemorāģiskie drudži).

Author's comment
Load more similar papers

Send to email

Your name:

Enter an email address where the link will be sent:

Hi!
{Your name} suggests you to check out this Atlants.lv paper on „Hemorāģisks iekaisums”.

Link to paper:
https://eng.atlants.lv/w/851442

Send

Email has been sent

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register