Laika apstākļi pavasarī var ietekmēt ūdens līmeni Daugavā, Gaujā, Lielupē, Ogrē, Ventā, Bārtā, veidojot ledus sastrēgumus. Visapdraudētākās vietas ir no Pļaviņu HES, līdz Daugavpilij, kas sevī ietver Jēkabpils pilsētu, rajonu, Aizkraukles, Daugavpils, Krāslavas, Preiļu rajonus. Gaujas ir apdraudēta pie Ādažiem, Carnikavas, Valmieras, Murjāņiem, Lielupe pie Jūrmalas, Jelgavas, Staļģenes, Kalnciema, Mežotnes, Venta pie Skrundas, Vārves, Zūrām, Piltenes, Zlēkām, Ogre – no ietekas Daugavā līdz Norupītei, Bārta pie ietekas Liepājas ezerā.
Apdraudējumu Jūrmalai un Rīgai rada ziemeļaustrumu vējš ar ātrumu lielāku par 20 m/s, kas sāk dzīt jūras ūdeni Daugavā un Lielupē, daļēji appludinot Rīgas pilsētas Ziemeļu, Kurzemes rajona, Zemgales priekšpilsētas un Centra rajona teritorijas.
Iedzīvotāju drošību apdraud Daugavas kaskādes HES dambju iespējami pārrāvumi lielu plūdu gadījumā:
Pļaviņu hidroelektrostacijas ar ūdenskrātuves tilpumu 603 milj. m3 dambja pārrāvuma gadījumā tiks appludinātas Jaunjelgavas, Ķeguma, Lielvārdes pilsētu un daļēji Aizkraukles un Ogres rajonu teritorijas.
Ķeguma hidroelektrostacijas ar ūdenskrātuves tilpumu 160 milj. m3 dambja pārrāvuma gadījumā tiks appludinātas Ogres un Ikšķiles pilsētas.
Rīgas hidroelektrostacija ar ūdenskrātuves tilpumu 339 milj. m3 dambja pārrāvuma gadījumā var applūst 41,9 km2 Rīgas pilsētas teritorijas.
Katastrofas Daugavas hidroelektrostaciju kaskādē var notikt:
avāriju rezultātā elektrosadales sistēmās;
hidroturbīnu bojājumu rezultātā;
dambja pārrāvuma gadījumā.…