Gandrīz neviens tā īsti nevar pateikt, kur, kad un kā radusies Hip – Hop kultūra, kultūra, kuras cilvēkiem ir savs dzīves, runas, ģērbšanās (plats apģērbs, dažādas botas, aksesuāri – rupjas sudraba ķēdes, brilles, tetovējumi), kustēšanās, domāšanas un sevis izpaušanas veids. Tomēr tā ir viena no izplatītākajām kultūrām pasaulē, kaut arī tai pašā laikā arī neatzīta, lai arī tai ir savs mūzikas stils - reps, deja - break dance un hip –hops, kā arī māksla - grafīti.
Bez sava ģērbšanās stila šai kultūrai ir arī nekur neredzētas nodarbes: EmSiings
( MCing) ir repa skaitīšana, B – Boyings (B –Boying) ir hip –hopa un break denca dejošana, graffitings
( Graffiting) ir grafīti zīmēšana, kā arī Bītboksings ( Beat Boxing) tas ir vairāku skaņu izdvešana vienlaikus, Xings ( BMXing) ir braukšana ar BMX divriteni.
Lai attīstītu šo kultūru tiek rīkoti dažādi Hip – Hop kultūras festivāli, no tie visizplatītākie Latvijā ir
„ NRG” un „TreFira”. Tiek rīkoti arī vienkārši pasākumi kā ikgadējais „ East Side – West Side” –šajā pasākumā notiek break dance, hip –hop un tera batli kā, arī šovu rādīšana. Batli ( Battles) ir sacensība starp cilvēkiem un viņu dejošanas vai repa prasmēm.
Hip –Hop kultūra ir Ņujorkas jauniešu kultūra, kas vēlāk izplatās pa visu pasauli. Šī kultūra radās, kad Kool DJ HERC sāka spēlēt dziesmu pārtraukuma momentus un komentēt vakara norises dzejā. Pārtraukuma momentos dejoja breikeri. Šajos pasākumos jaunieši apzīmēja māju sienas ar saviem parakstiem.
Apskatīšu lietas, kas tad bija par pamatu tam, lai rastos hip – hop kultūrai.
Uz Vestindiju ( Vidusamerikas salām ) spāņi melnos āfrikāņus kā vergus sāka ievest jau 16. gadsimta 30. gados, jo bija nepieciešams darbaspēks cukurniedru audzēšanai, kopš 1538. gada uz Brazīliju tika atvesti ap 18 miljoniem vergu. Tā uz Ameriku tika atvesta Afrikāņu kultūra, vergturi atņemot vergiem brīvību nespēja atņemt tiem kultūru. Dejot un dziedāt vergiem bija atļauts. Vēlāk no šim dejām bija attīstījusies Brazīliešu deja – cīņas māksla „ Kapoeira”., daudzi uzskata, ka kapoeira deva sākumu breika dejai, šīm abām dejām ir liela līdzība kustībās, kas liecina uz to, ka abām ir vienas saknes – āfrikāņu cilšu dejas.
…