Deviņdesmito gadu beigās viens no nozīmīgākajiem un populāriem finansu pakalpojumiem kļuva hipotekārais kredīts, jo tas deva iespēju cilvēkiem īstenot savus plānus un sapņus. Dzīve uz parāda kļuva par ierastu parādību Latvijā. Iedzīvotāji uzskatīja, ka kredīts nav nekas kaitīgs un slikts un ka ar kredītu palīdzību var uzlabot savus dzīves apstākļus jau šodien, tādēļ aktīvi izmantoja banku piedāvātos kreditēšanas pakalpojumus. Lielākā iedzīvotāju daļa apzinājās, ka izdevīgāk ir iegādāties mājokli savā īpašumā un maksāt bankai kredīta maksājumus, nevis iztērēt lielas summas īrējot dzīvokli, kas galu galā pašam nepieder. Bet šobrīd šī situācija ir krasi mainījusies, līdz ar nestabilo ekonomisko situāciju valstī, lielākajai daļai valsts iedzīvotāju ienākumi ir strauji samazinājušie un viņi vairs nespēj pildīt savas kredītsaistības.
Rietumeiropas pieredze ir parādījusi, ka hipotēku banku veiksmīga darbība ir bijusi viens no galvenajiem faktoriem tautsaimniecības izaugsmei un iedzīvotāju labklājības nodrošināšanai.
Hipotekārās kreditēšanas pieauguma tempi Latvijā pēdējos trīs gados ir samazinājušies, kas saistīts ar iedzīvotāju maksātspējas samazināšanos, kā arī ar piesardzīgāku lielāko Latvijas komercbanku kreditēšanas politiku, ko ir ietekmējusi gan situācijas pasliktināšanās pasaules finanšu tirgos, gan arī 2007. gada martā valdības apstiprinātā Inflācijas ierobežošanas pasākumu plāna īstenošana.
Hipotēze: izsniegto hipotekāro kredītu apjoms laika periodā no 2005. gada līdz 2009. gadam bijis ar augošu tendenci.
Darba mērķis: teorētiski un praktiski izpētīt hipotekārā kredīta būtību un situāciju Latvijas tirgū. …