Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ

Great deal: today with a discount!

Regular price:
2,49
You save:
0,30 (12%)
Discounted price*:
2,19
Purchase
Add to Wish List
ID number:471296
Author:
Evaluation:
Published: 11.12.2014.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 7 units
References: Not used
Extract

Secinājumi
Kauls sastāv no kaulaudiem, kas nemitīgi atjaunojas. Kaulu no ārpuses sedz kaulu plēve (periosts). Periostu ar kaulu saista caururbjošas šķiedras, kas no plēves ieiet kaulā. Asinsvadi ienāk kaulā no periosta pa atverītēm (kanāliņiem). Kaula barošanās, augšana un reģenerācija ir atkarīga no periosta. (Augškalne, 2008)
Kauli ir organisma kalcija un fosfāta krātuve, jo aptuveni 95% no visa kalcija un 90% no fosfāta atrodas tieši kaulos. Šīs minerālvielas piešķir kaulam izturību un veido 2/3 no kopējās kaulu masas. Konkrētās minerālvielas ir nepieciešamas ne tikai kaulu stiprībai, bet arī citām dzīvības procesu norisēm cilvēka organismā. (osteo.lv, 2009)
Kauli ir izturīgi, tomēr elastīgi saistaudi, tie sastāv no kaulu šūnām, kas izvietotas starp šķiedrām. Osteoklasti- ļoti lielas daudzkodolainas šūnas, kas atrodas garajos kaulos iekšējā kaulu plēvē, tie noārda vecos osteocītus un paplašina garo kaulu dobumus garo kaulu augšanas laikā. Osteoblasti – daudzstūrainas vai ovālas formas kodolainas šūnas, kurās sintezējas galvenie kaula organiskie komponenti- olbaltumvielas kolagēns un polisaharīdi. Jaunas kaulu šūnas, kas uzslāņo kaulaudus, veidojas nobriedušās kaulu šūnas. Osteocīti – nobriedušas kaulu šūnas ar labi veidotiem izaugumiem, pa osteocītu izaugumiem notiek kaula vielu maiņa, tie atrodas uz kaula plātnītēm un veidojas no osteoblastiem. (osteo.lv, 2009)
Kauli nav blīvi, tajos ir dobumi, kuros atrodas asinsvadi un nervi, dažviet kauli ir poraini. Daudziem kauliem vidū ir dobums, kurā atrodas kaulu smadzenes. Kaulos ir aptuveni 10% ūdens, 30% organiskās vielas, 60% neorganiskās vielas, jeb minerālsāļi. Organisko un neorganisko vielu attiecība kaulos dzīves laikā mainās. Jaundzimušajiem un bērniem organisko vielu sastāvs kaulos ir aptuveni 60%, līdz ar to bērnu kauli ir daudz lokanāki. Pieaugušo kaulos, īpaši vecumdienās, organisko vielu daudzums samazinās, tādēļ kauli kļūst trausli. (osteo.lv, 2009)

Load more similar papers

Send to email

Your name:

Enter an email address where the link will be sent:

Hi!
{Your name} suggests you to check out this Atlants.lv paper on „Humerus distālā gala lūzums”.

Link to paper:
https://eng.atlants.lv/w/471296

Send

Email has been sent

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register