SECINĀJUMI
1. Pievienošanās Eiropas savienībai ir bijis nozīmīgs solis Latvijas vēsturē.
2. Pievienošanās ES ir ietekmējusi ļoti daudzas jomas Latvijas ekonomikā.
3. ES fondi ir nozīmīgs finansējums daudzu jomu darbībai un attīstībai, galvenokārt, uzņēmējdarbībai, infrastruktūrai, lauksaimniecībai, izglītībai un zinātnei.
4. Ir radusies atkarība no ES fondu līdzekļiem, kas reizēm tiek izmantoti, lai aizstātu nacionālo finansējumu un šī atkarība varētu radīt problēmas nākotnē, kad ES fondu piešķirtā finansējuma apjomi samazināsies.
5. Iestāšanās ES ir sekmējusi uzņēmējdarbības vides sakārtošanu, kas piesaista gan vietējos, gan ārvalstu uzņēmējus dibināt jaunus uzņēmumus Latvijā.
6. Visi iepriekšminētie ieguvumi sekmē Latvijas IKP pieaugumu.
7. Latvijas iedzīvotāju emigrācija no Latvijas ir galvenais zaudējums no iestāšanās ES, jo tas sekmēja brīvu darbaspēka pārvietošanos.
8. Migrācija no un uz dažādām ES valstīm atstājusi arī pozitīvas sekas, jo veicina sadarbību ar emigrantu mītnes valstīm, kā arī emigrējušie ir guvuši jaunas zināšanas un pieredzi, ko pielietot atgriežoties Latvijā.
9. Bēgļu krīze ir viena no lielākajām problēmām ar ko saskārusies ES un daudzi Latvijas un ES iedzīvotāji ir negatīvi noskaņoti attiecībā uz patvēruma meklētājiem.
10. Atvērtai preču plūsmai un ārējai tirdzniecībai, kas ir viens no ES pamatprincipiem, ir bijusi liela loma Latvijas ekonomikas attīstībā un IKP pieauguma veicināšanā.
11. Baltijas tirgus ir jauns fenomens ES pastāvēšanas vēsturē un veicina Baltijas valstu sadarbību, ko nākotnē sekmēs arī Rail Baltica izveide.
…