1.Likuma nosaukums – Ieslodzījuma vietu pārvaldes likums.
2.Kas un kad pieņēmis attiecīgo likumu? – Saskaņā ar LR Satversmes 64.pantu: “Likumdošanas tiesības pieder Saeimai, kā arī tautai šinī Satversmē paredzētā kārtībā un apmēros”. Ieslodzījuma vietu pārvaldes likums - Saeimā pieņemts 2002.gada 31.oktobrī.
3.Kāda ir likuma pieņemšanas kārtība?
Likumprojekts Saeimas kanceleja (tiek reģistrēts likumprojekts) Saeimas prezidijs (tiek sagatavots ziņojums Saeimai) Saeima (lemj par nodošanu komisijām un nosaka atbildīgo komisiju) Atbildīgā komisija (sagatavo atzinumu par likumprojektu) Saeimas kanceleja Saeimas prezidijs (iekļauj Saeimas darba kārtībā) Saeima (1.lasījums, debates par likumprojekta principiem) Atbildīgā komisija (sagatavo likumprojektu un apkopo iesniegtos priekšlikumus) Saeimas kanceleja Saeimas prezidijs Saeima (2.lasījums, likumprojekta izskatīšana pa pantiem) Atbildīgā komisija (sagatavo likumprojektu un apkopo iesniegtos priekšlikumus) Saeimas kanceleja Saeimas prezidijs Saeima (3.lasījums, pantu izskatīšana par kuriem ir priekšlikumi) Atbildīgā komisija (noformē pieņemto likumu un nosūta to Valsts prezidentam) Valsts prezidents (izsludina likumu).
Saeima izskata likumprojektu sēdēs 3 lasījumos. Saskaņā ar LR Satversmes 69.pantu - Saeimas pieņemtos likumus izsludina Valsts prezidents ne agrāk kā 10 dienā. un ne vēlāk kā 21 dienā pēc to pieņemšanas. Likums stājas spēkā 14 dienas pēc izsludināšanas, ja likumā nav noteikts cits termiņš.
“Saeimas kārtības ruļļa” 114.pants nosaka, ka: “Likumprojekts uzskatāms par pieņemtu un līdz ar to kļūst par likumu, ja tas apspriests trijos lasījumos, bet šā panta otrajā daļā paredzētajos gadījumos (likumprojektus, kas atzīti par steidzamiem; valsts budžeta projektu un grozījumus valsts budžetā; likumprojektus, kas paredz starptautisko līgumu apstiprināšanu) - divos lasījumos un, balsojot par to kopumā, ieguvis klātesošo deputātu absolūto balsu vairākumu”.…