Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
1,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:857145
Evaluation:
Published: 04.01.2018.
Language: Latvian
Level: Secondary school
Literature: 14 units
References: Used
Extract

Rietumigaunijas tērpi.
Šī apgabala tērpiem ir raksturīga brūna un melna krāsa. Sievietes uz blūzes ģērba jakas un ap kaklu sēja šalli, sakārtojot to trijstūra veidā. Svārkos parādījās ne tikai strīpains, bet arī rūtains raksts. Šeit tērpi īpaši izceļas ar spilgti sarkano krāsu.

Igaunijas salu tērpi.
Salu tērpiem bija līdzības ar igaunijas zviedru tērpiem – rūtainie svārki, tomēr tautas tērpi atšķīrās ne tikai no pārējās Igaunijas teritorijas, bet arī savā, salu, starpā. Tāpat kā pārējā Igaunijā, līdz ar 19. gadsimtu, vienkrāsainie sieviešu svārki ieguva strīpainu rakstu. Sāremā salā sievietes virsū blūzei ģērba vestes, bet blūzēm gludināja buktes – šo īpatnību viņas pārņēma no zviedrietēm. Interesants ir veids kā salu igaunietes gludināja – viņas to darīja ar tikko ceptiem, vēl karstiem, maizes klaipiem. Kājās āva pastalas. Pie jostām sievietes sēja klāt auduma somas, kuras rotāja ar metāla elementiem un izšuva ar dažādiem rakstiem.

Igauņu tautu tērpi ir krāšņi ne tikai izšuvumos un rotās, bet arī krāsās. Domājams krāsu daudzveidību varēja ietekmēt drūmie ziemeļu laikapstākļi, tādēļ igauņi tērpus darināja pēc iespējas krāšņākus. Tajos dominē sarkanā, zilā, dzeltenā un zaļā krāsa. Sarkanā krāsa, iespējams, ir aizguvums no krievu tautas tērpiem, tomēr ņemot vērā, ka sarkanā bija visplašāk dabā pieejamā krāsviela, tad šo faktu var arī apšaubīt. Indigo krāsa kļuva ļoti iecienīta, kad Igaunijā kļuva pieejami rūpnieciski gatavoti pigmenti, tomēr salu tērpos šī krāsa ir maz sastopama.

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register