Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
4,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:570673
 
Author:
Evaluation:
Published: 19.06.2007.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 15 units
References: Used
Extract

Tirgus ekonomikas apstākļos liela nozīme ir uzņēmuma finansiālajam stāvoklim, jo uzņēmums var izvēlēties savus partnerus un pat pircējus, uzņēmums ir tiesīgs savu kapitālu ieguldīt citos uzņēmumos vai iegādāties vērtspapīrus ar nodomu vēlāk gūt finansiālu labumu. Tādēļ lai noteiktu kāda uzņēmuma finansiālo stāvokli nepietiek vienīgi analizēt uzņēmuma apgrozījuma un naudas plūsmas pārskatus, ir jāanalizē arī ilgtermiņa ieguldījumi. Var gadīties, ka uzņēmums savus līdzekļus ir ieguldījis tādos aktīvos, kas nenes ekonomisku labumu, tādēļ ir nepieciešams izprast visu ilgtermiņa ieguldījumu būtību, lietderīgumu un uzskaiti.
Kursa darba mērķis ir sniegt pietiekami teorētisku bāzi, lai būtu iespējams izstrādāt lakoniskus piemērus ilgtermiņa ieguldījumu uzskaites prasību atspoguļošanai pēc visiem jaunākajiem normatīvajiem aktiem.
Mērķa sasniegšanai veicamie uzdevumi:
Iepazīties ar pieejamo literatūru un ilgtermiņa ieguldījumu uzskaiti regulējošiem LR normatīviem aktiem un starptautiskajiem grāmatvedības standartiem;
Izpētīt ilgtermiņa ieguldījumu sastāvu
Izpētīt literatūrā un likumos noteiktās ilgtermiņa ieguldījumu uzskaitē pielietojamās metodes;
Veidot uzdevumus un piemērus labākai ilgtermiņa ieguldījumu uzskaites prasību atspoguļošanai
Kursa darba uzbūve (nodaļas un apakšnodaļas) ļaus uzskatāmāki izskaidrot, kas ir ilgtermiņa ieguldījumi, kādi normatīvie dokumenti tos regulē, kādi ir pieļaujamie uzskaites varianti un to reglamentējošie dokumenti.
Darbā veiktā izpēte pamatojas uz pieejamo literatūru par ilgtermiņa ieguldījumu uzskaiti, Latvijas Republikas normatīvajiem aktiem, Starptautiskajiem grāmatvedības standartiem, periodisko literatūru un internetā pieejamajiem materiāliem.
Darbā tiks izmantoti saīsinājumi :
NA – nemateriālie aktīvi;
PL – pamatlīdzekļi;
SGS – starptautiskais grāmatvedības standarts.
38.Starptautiskais grāmatvedības standarts (SGS) nemateriālos aktīvus definē – NA ir identificējams nenaudas aktīvs, kam nav fiziskas formas un kas tiek turēts izmantošanai ražošanā vai preču vai pakalpojumu piegādē, iznomāšanai citām personām vai administratīviem mērķiem [6,9.-10.p.].
NA uzskaites posteņos parādās kā fakts, ka grāmatvedībā uzskaitītās koncesijas, patenti, licences, tirdzniecības zīmes un līdzīgas tiesības ir iegādātas par attiecīgu samaksu. Uzņēmumi bieži izlieto resursus vai uzņemas saistības, iegādājoties, attīstot, uzturot vai uzlabojot nemateriālos resursus, piemēram, zinātniskās vai tehniskās zināšanas, jaunu procesu vai sistēmu izstrāde un ieviešana, licences, intelektuālais īpašums, tirgus zināšanas un preču zīmes (tostarp zīmolus un publikāciju nosaukumus) [6,9.p.]. Pētniecības izmaksas nedrīkst kapitalizēt.…

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register