Kopš Latvija ir iestājusies Eiropas Savienībā, tai ir jāspēj sakārtot savas valsts- likumdošanu , veikt ekonomikas reformas, pārejot no centralizētas komandu ekonomikas uz normālu tirgus ekonomiku, jāstabilizē ražošana un jārada iespēja no maziem resursiem iegūt maksimālu labumu. Pašlaik valstī ir augsta inflācija, kas ir vērojama no 1998. gada, kad inflācija bija 8,4 % un līdz šim laikam inflācija ir vēl cēlusies līdz 9,9 % 2007. gada augustā. Tāpēc ir ļoti interesanti papētīt kas ir inflācija un kā tā rodas.
Inflācija ir vidējā cenu līmeņa pārmaiņu mērs tautsaimniecībā noteiktā laika periodā. Mērot cenu pārmaiņas, kas skar dažādus ekonomikas dalībniekus, tiek iegūti regulāri dati par patēriņa cenu, ražotāju un būvniecības cenu pārmaiņām, novērtēti deflatori, kas atspoguļo cenu pieaugumu dažādās tautsaimniecības nozarēs, kā arī ienākumu izlietojuma komponentēs (patēriņā, investīcijās, ārējā tirdzniecībā). Plašāk lietotais un sabiedrībai vislabāk zināmais inflācijas rādītājs ir patēriņa cenu indekss.
Darba mērķis: noteikt inflācijas jēdzienu, veidus, noteikt kā aprēķina inflāciju, izzināt, kas notiek ja palielinās inflācija, izvērtēt inflāciju Latvijā, analizēt iespējamās ierobežošanas iespējas, raksturot, kas notiek valstī pašlaik.…