Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
2,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:817523
 
Author:
Evaluation:
Published: 12.12.2005.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 4 units
References: Used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
  Ievads    3
1.  Intervijas būtība    4
2.  Intervijas uzbūve    5
2.1.  Strukturēta intervija    5
2.2.  Daļēji strukturēta intervija    5
2.3.  Nestrukturēta jeb fokusēta intervija    5
2.4.  Grupu un fokusa intervijas    6
3.  Intervijas vadīšana sociālās zinātnēs    7
3.1.  Individuālo interviju priekšrocības    7
3.2.  Individuālo interviju nepilnības    7
4.  Intervijas principi    8
5.  Intervijas analīze    9
  Nobeigums    10
  Izmantotās literatūras saraksts    11
Extract

Katru dienu cilvēki savstarpēji satiekas, sarunājas, smejas, bet vai kāds bieži padomā, cik liela nozīme ir valodai un spējai sarunāties? Grūti pateikt, taču mans uzdevums nav noskaidrot filozofiska rakstura jautājumus, bet noteikt sarunas nozīmi socioloģijā. Tā ir intervijas metode kvalitatīvā socioloģiskā pētījumā. Intervija ir saruna starp diviem vai vairākiem cilvēkiem, kurā viens uzdod jautājumus, bet otrs atbild uz tiem. Parasti tā ir intervējamā viedokļa vai savas pieredzes interpretācija saistībā ar noteiktu pētījuma tematiku. Pētnieka uzdevums ir iegūt respondenta viedokli un saistīt to ar pētījumā izvirzītajām hipotēzēm.
Mans uzdevums šajā referātā ir apkopot intervijas metodes principus, veidus un tās vietu sociālajās zinātnēs. Mērķis ir izklāstīt intervijas priekšrocības un trūkumus saistībā ar kvalitatīvās pētījuma metodes izmantošanu socioloģijā. Darbā tiek izklāstīti intervijas izmantošanas raksturīgākie nosacījumi, to veiksmīgai izmantošanai pētījumos. Kaut par cik referāts ir balstīts uz literatūras teorētisko bāzi, nevis pētniecību, tad darbā par pamatu izmantoju četru autoru (sk. izmantotās literatūras sarakstu) interpretāciju par intervijas būtību un tās izmantošanu socioloģijā.
Kvalitatīvās metodes socioloģijā ir specifiska pētniecības metode, kuras rezultāti ir balstīti nevis uz sabiedrībā notiekošo procesu analīzi, bet vairāk uz pieredzi. Tas nozīmē, ka respondentu nav tik daudz kā kvantitatīvā pētījumā un viņu sniegtās atbildes ir daudz dziļākas, izsmeļošākas un subjektīvākas. Datu iegūšana notiek sarunas veidā (intervijas izmantošanas gadījums), nevis ar bezpersonisku anketu palīdzību, kā tas ir kvantitatīvā pētījumā. Kvalitatīvā gadījumā respondents izsaka empīrisku viedokli. Ar intervijas metodes palīdzību tiek pētītas arī indivīdu biogrāfijas, kā arī apkopoti vēsturiski fakti. Kvantitatīvā pētniecības metodē šādu pieeju izmantot būtu tik pat kā neiespējami, jo, ja kvantitatīvā pētījumā respondentu skaits var būt 100 – 1000 un vairāk, tad kvalitatīvā metodē, ap 50 un ne vairāk. Tādēļ šo metodi parasti pielieto pētījumos, kuros aplūko specifisku problemātiku. Šo apgalvojumu pierāda turpmāk tekstā apkopotā informācija, kura ir pēc iespējas vienkāršāk un saprotamāk izklāstīta, kā arī saistīta ar tās praktisko pielietojumu sociālajās zinātnēs. …

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −4,48 €
Work pack Nr. 1203234
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register