Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
2,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:166467
Evaluation:
Published: 22.04.2004.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 11 units
References: Used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
  Ievads    3
1.  Investīciju jēdziens un būtība    4
2.  Investīcijas vēsturiskā skatījumā    6
3.  Teorijas darbība praksē jeb investīcijas Latvijā    8
  Secinājumi un priekšlikumi    10
  Izmantotās literatūras un informācijas avotu saraksts    11
Extract

Investīcijas nenoliedzami valsts ekonomikā uzskatāmas par tādu kā vilcējspēku. Tomēr paši par sevi investīciju ieguldījumi vien pozitīvu rezultātu nespēs nodrošināt. Līdzekļi jāprot efektīvi apsaimniekot un jānovirza nozarēm, kuras ir perspektīvas no tirgus attīstības viedokļa.
Investīciju piesaistīšanas problēma ir svarīga arī Latvijai, jo, līdzīgi kā citās pārejas ekonomikas valstīs, Latvijā ir ierobežots vietējā kapitāla apjoms, negatīva ārējas tirdzniecības bilance, salīdzinoši zema produktivitāte un akūta nepieciešamība pēc jaunāko tehnoloģisko procesu, inovāciju un modernu iekārtu izmantošanas ražošanā. Šīs ir problēmas, kuru risināšanā neatsveramu ieguldījumu var dot investīciju piesaistīšana.
Darbā apskatīts investīciju jēdziens un būtība, sniegts neliels ieskats klasisko un neoklasisko ekonomistu, kā arī Dž. M. Keinsa uzskatos par investīcijām un to lomu valsts ekonomikā. Visbeidzot darba noslēgumā, mēģināju rast atbildi uz jautājumu, kā teorija darbojas praksē, ieskicējot situāciju Latvijā.
Darbā izstrādāšanas gaitā izmantota ekonomiskā literatūra, kā arī statistikas dati un uzziņas materiāli, kas atrodami internetā, saskaņā ar izmantotās literatūras un informācijas avotu sarakstu.
Jēdziena investīcijas lietošanu fiksējam diezgan bieži, jo sevišķi pēdējā laikā, kad mūsu valstī aktualizējusies tēma par ES fondu apgūšanu, kas, protams ir saistīta ar jaunu, liela apjoma investīciju ieplūšanu valstī.
Jēdzienu “investīcijas” tomēr var saprast dažādi. Tas var tikt un tiek lietots pieminot norises dažādos līmeņos, sākot ar sadzīvi un beidzot ar procesiem valsts jeb visas tautsaimniecības mērogā. Tomēr savā būtībā, šis jēdziens jebkurā gadījumā saglabā savu pirmatnējo nozīmi. Un, proti, pats vārds “investīcijas” ir cēlies no latīņu valodas vārda "invest", kura tiešā nozīme ir ieguldīt. …

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register