Sava darba tēmu “Īpašuma tiesību saturs un īpašuma jēdziens” izvēlējos tādēļ, ka tā ir pietiekami aktuāla. Īpašuma tiesības tika atjaunotas samērā nesen, t.i. vienlaicīgi ar 1937.gada Civillikuma atjaunošanu. Līdz tam, īpašuma jēdziena saturs un būtība padomju civiltiesībās bija pakļautas vlsts varai. Fizisku personu īpašumā varēja atrasties īpašums, kura galvenā nozīme bija apmierināt pirmās nepieciešamības vajadzības.
Priekšmeti, kas atradās civiltiesiskajā apgrozījumā bija daudz mazākā apjomā, piemēram, nedrīkstēja iegādāties zemi, jo visa zeme bija valsts īpašums.
Tādēļ pēc Civillikuma atjaunošanas mainījās ne tikai īpašuma jēdziens, saturs, būtība, bet arī objekti, kas var būt personu īpašumā. Vēl joprojām noris dažādas Civillikuma izmaiņas, tiek atgriezti īpašumi, kas piederēja personām pirms padomju varas iestāšanās, tiek privatizēta zeme un dažādi valsts objekti.
Līdz ar to īpašuma jautājumi joprojām ir aktuāli. Par to liecina tas, ka par šiem jautājumiem noris plašas diskusijas zinātniskajās aprindās un masu informācijas līdzekļos.
Par darba izpētes objektiem tika izvēlēts īpašuma jēdziens, saturs un būtība.
Darbā tiks pielietotas analītiskā un salīdzinošā metodes, ar kuru palīdzību salīdzināsim dažādu valstu īpašuma konceptuālos jautājumus.