Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ

Great deal: today with a discount!

Regular price:
2,99
You save:
0,39 (13%)
Discounted price*:
2,60
Purchase
Add to Wish List
ID number:101600
Evaluation:
Published: 16.12.2015.
Language: Latvian
Level: Secondary school
Literature: n/a
References: Not used
Extract

Palaikam uz tirgus laukumu atbrauca ceļojošais cirks: Baloža cirks (cirka īpašnieks Jēkabs Balodis) un vēl kāds, laikam krievi. Laukuma malā, kur bija vairāk vietas, uzstādīja lielu, lielu telti vai pat divas. Bija zvērnīca, kur varēja apskatīt dzīvnieciņus: mērkaķīšus, papagaiļus, kanārijputniņus. Tas mani interesēja. Cirkā kā jau cirkā – klauni, akrobāti, žonglieri, virves dejotāji.’
Bet spilgtākās atmiņas par tirgu man saistās ar pavisam ko citu. Mēs ar mammu gājām pa Palejas ielu uz koplietošanas aku, un tā bija tādā paaugstā vietā, no kuras varēja labi pārredzēt visu tirgus laukumu. Kad tur no augšas paskatījos uz tirgus lauk,umu, ieraudzīju vienu baltu lakatiņu jūru!
To bija simtiem un visi viņi kustējās savā ritmā. Tas bija varens skats!

Atgriežoties otrpus Daugavai Jēkabpilī, tikāmies ar leģendāru pilsētas personību Ilmāru Knaģi (dz.1926. gadā Jēkabpilī), kas dzīvo namā pie paša tirgus laukuma un pa savas istabas logiem varējis vērot, kas notiek laukumā.
Ilmārs Knaģis: - Cik es atceros, tirgus šeit bijis vienmēr. Jēkabpilī tirgus bija divas reizes nedēļā – pirmdienā un piektdienā. Bet trešdienās tirgi notika trīsstūrveida laukumā pie klostera. Tur pārdeva malku un sienu, arī labību. Tirgus laukums bija bruģēts ar apaļiem akmeņiem. Gar malu izvietojas vaļējas nojumes. Tur tirgojās zvejnieks Šaluga; katrā tirgus dienā pie viņa varēja nopirkt svaigas zivis. Kad tirdzinieki atbrauca uz laukumu, zirgus izjūdza. Var jau būt, ka kāds zirgs arī palika pie ratiem. Kad manis vēl nebija, vectēvam bija iebraucamā vieta. Tur arī varēja zirgus novietot.

L. Ķuzāne
Sens tik sens ir tas laiks…
Pēc kara, kad atgriezās bēgļi, drīz nodibinājās vietējā teātra trupa un deva „Belvijā” izrādes, spēlēja apjomīgas lugas, piemēram, Ādolfa Alunāna drāmu „Kas tie tādi, kas dziedāja”. Līdz ar Aizsargu nama uzcelšanu sabiedriskā dzīve aizgāja lepnākās telpās, „Belvija” palika tikai krodziņš, kur jautrības mīlētājiem pie vīna glāzēm pasēdēt. „Eiropas” krogs ir kopā ar viesnīcu – tur vairāk grozās iebraucēji, nevis Jēkabpils patstāvīgā uzdzīvotāju publika.…

Load more similar papers

Send to email

Your name:

Enter an email address where the link will be sent:

Hi!
{Your name} suggests you to check out this Atlants.lv paper on „Īss atskats Jēkabpils vēsturē”.

Link to paper:
https://eng.atlants.lv/w/101600

Send

Email has been sent

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register