Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ

DiscountGreat deal: today with a discount!

Regular price:
1,99
You save:
0,22 (11%)
Discounted price*:
1,77
Purchase
Add to Wish List
ID number:942444
Evaluation:
Published: 10.12.2004.
Language: Latvian
Level: Secondary school
Literature: 6 units
References: Not used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
  Ievads   
  Tūrisms pasaulē un Latvijā   
  Īsas ziņas par valsti   
  Tūrisma ceļi pa Itāliju   
  Ievērojamākie tūrisma objekti   
  Svētku dienas   
  Ceļojuma maršruts   
  Organizatoriskie jautājumi   
  Secinājumi   
Extract

Itālija daudziem ir sapņu zeme. Madonnas, bazilikas, freskas,
makaroni, amareto, kapučino... Šķiet, ka par šo zemi viss jau zināms, ja arī paši neesam tur bijuši. Tāpat arī itālieši – vai nu mazums tie filmās redzēti.
Itālijas republika ir valsts Eiropas dienvidos, Apenīnu pussalā, kas robežojas ar Franciju, Šveici, Austriju un Slovēniju. Austrumos to apskauj Adrijas un Jonijas jūras, rietumos – Tirēnu un Ligūras jūras. Itālijai pieder Sicīlija, Sardīnija, Toskānas arhipelāgs, Lipāru, Egadu, Pouncas salas un daudz sīku salu. Tās platība ir 301 tūkstošs km2 un sadalīta 20 reģionos. Valsts galva ir prezidents, ko ievēl uz 7 gadiem parlaments.
Itālijā ir apmēram 57 miljoni iedzīvotāju, un tā ir viena no Eiropas visblīvāk apdzīvotajām valstīm. Blakus romāņu izcelsmes itāliešiem Ziemeļitālijā dzīvo ap 280000 vāciski runājošo dienvidtiroliešu, tad vēl slovēņi un franči, bet dienvidos ir daudz albāņu un grieķu. Sardīnijas salā 12000 iedzīvotāju vēl runā katalāņu valodā. Valsts valoda – itāliešu, 99% iedzīvotāju ir Romas katoļi.
Dzimtene itāliešiem ir ļoti svarīgs jēdziens. Viņiem sava mazā dzimtā zemīte ir svēta. Itālieši zina, no kurienes viņi cēlušies, un savu izcelsmi visu mūžu lepni nes līdzi kā karogu. Cilvēks, kas dzimis Kalabrijas pilsētiņā, vienmēr domās par sevi kā par kalabrieti, lai arī gandrīz visu mūžu būtu nodzīvojis citur. Visu mūžu viņam saglabāsies garīgā saite ar dzimto Kalabriju. Šīs jūtas saistītas ar itāliešu valodas vārdu un jēdzienu campanilisma, būtiskā nozīmē – uzticība savas dzimtās baznīcas zvanu tornim. Šīs domāšanas veids – “mans ciematiņš, mani ļaudis ir vislabākie pasaulē“ – nav sveša arī citām tautām, bet itāliešiem tas ir īpaši attīstīts.
Itālijas teritorija ir 7 reizes lielāka nekā Dānijas un 3 reizes lielāka nekā Austrijas teritorija, bet gandrīz 2 reizes ietilptu Francijā.
Itālijas teritorija apdzīvota kopš paleolīta. Bronzas laikmetā pastāvēja terramaru kultūra un Apenīnu kultūra. Senākās ciltis bija ligūri, etruski un sikani.
4/5 teritoriju aizņem aplīna krokojuma kalni. Itālijas ziemeļu daļā Dienvidalpi (uz robežas ar Franciju un Šveici – augstākā virsotne Monblāns 4807 metri). Uz dienvidiem no Alpiem atrodas Padānas līdzenums. Apenīnu pussalu ziemeļu – dienvidu virzienā šķērso vidēji augstu kalnu sistēma – Apenīni. Itālijas vidusdaļā un dienvidos ir stipras zemestrīces un vulkāni: Etna, Amjata, Vezuvs un citi.…

Author's comment
Load more similar papers

Atlants
Send to email

Your name:

Enter an email address where the link will be sent:

Hi!
{Your name} suggests you to check out this Atlants.lv paper on „Itālija: tūrisma maršruts”.

Link to paper:
https://eng.atlants.lv/w/942444

Send

Email has been sent

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register