Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
6,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:980582
 
Author:
Evaluation:
Published: 01.09.2010.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 32 units
References: Used
Time period viewed: 20th century (1900 A.D. to 1999 A.D.
2000 - 2010 years
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
  Ievads    3
1.  Aktīvais tūrisms un tā priekšrocības    5
2.  Ūdens tūrisms - aktīvā tūrisma paveids    8
3.  Neatņemama ūdens tūrisma sastāvdaļa - ūdens transports    12
4.  Viens no pārvietošanās līdzekļiem ūdens tūrismā - jahtu transports    14
5.  Jahtu tūrisms Latvijā    17
  Secinājumi un priekšlikumi    35
  Izmantotās literatūras un avotu saraksts    37
  Pielikums    37
Extract

Secinājumi un priekšlikumi
Secinājjumi:
1. Aktīvā tūrista motīvs ir pašam aktīvi piedalīties ceļojuma norises procesā, jo tūristam visas nepieciešamās darbības jāveic pašam- aktīvā tūrisma pasākumā viss ir tūrista rokās, jo aktīvais tūrisms ir pretējs sportam, kur mērķis ir augstu galarezultātu sasniegšana; šeit nav zaudētāju- tikai ieguvēji- cilvēki, kuri papildina fizisko un garīgo potenciālu.
2. Ūdens tūrisms ir vissavdabīgākais un populārākais aktīvā tūrisma paveids, kurš notiek uz ūdens,un kas nodrošina tūrismtam pilnīgas atpūtas iespējas, izmantojot dažādus peldlīdzekļus, kā arī ērti un droši nokļūt no vienas vietas uz citu, līdz ar to ir iespēja apvienot izklaidi ar lietderīgu pārvietošans uz iepriekš noteiktu objektu.
3. Izzūd atšķirības starp transporta pakalpojumu izmantošanu un izklaidi, jo ceļojums vai pats peldlīdzeklis kalpo par mēķi un nevis tikai par līdzekli, lai nokļūtu kādā vietā, līdz ar to parādās ūdenstransportam vairākas funkcijas- gan izklaides, gan pārvadāšanas.
4. Latvijas jahtu īpašnieku aktivitātes liecina, ka jahtu iegādes, izīrēšanas un ūdens tūrisma uzņēmējdarbība, kā arī mazās ostas attīstās, kas parāda, ka sabiedrība interesējas par alternatīviem transporta veidiem un savu izklaižu dažādošanu, kā arī tas nenoliedzami ir pozitīvs rādītājs Latvijas ekonomikai un uzņēmējdarbībai.
5. Pašlaik ūdenstransports Latvijā neatbilst pasažieru pārvadājumiem, jo nav drošu, ērtu un mūsdienu apstākļiem atbilstošu piestātņu, kas varētu kalpot kā pasažieru iekāpšanas un izkāpšanas stacijas, kā arī ir novecojuši ūdenstransporta tehniskie rādītāji, līdz ar to straujš ūdens transporta pieaugums Latvijā nav prognozējams.
6. Ar jahtu tūrismu Latvijā nodarbojas ne tikai turīgākais iedzīvotāju un tūristu slānis, bet arī cilvēki ar vidējiem ienākumiem, jo mūsdienās pastāv dažādas kredītu iespējas, kas nodrošina cilvēkam baudīt atpūtu uzreiz, veicot ikmēneša nomaksu par savu pirkumu, jo atpūta uz ūdens ir ļoti relaksējoša un veselīga nodarbe.
7. Jahtu tūrisms Latvijā plašāk izplatīts ir piekrastes teritorijā nevis iekšējos ūdens ceļos, jo viena no lielākajām un aktīvākajām ostām Latvijā ir Jūrmala- arī Jūrmala kā pilsēta ir iecienīta atpūtas vieta gan Latvijas, gan ārvalstu tūristiem, līdz ar to ir labas perspektīvas jahtu klubu un jahtu ostu attīstībai.

Priekšlikumi:
1. Jāattīsta iekšējo ūdensceļu ūdenstūrismu, jo tādējadi var uzlabot upju un ezeru izmantošanu un kvalitāti gan tūrisma vajadzībām, gan novēršot dabas piesārņojuma pieaugumu,kas labvēlīgi ietekmētu vidi un biznes iespējas.
2. Jāuzlabo situācija ar piestātnēm- labiekārtošana, veco ostu remonts atbilstoši Eiropas Savienības standartiem, kā arī jaunu ostu izveidošana tam piemērotās vietās; izveidojot drošas, ērtas un mūsdienu apstākļiem atbilstošas piestātnes, kas kalpotu kā iekāpšanas un izkāpšanas stacijas, lai būtu iespēja piesaistīt vairāk iedzīvotājus un tūristus izmantot šo alternatīvo pārvietošanās veidu – ūdenstransportu- kā arī jāuzlabo ūdenstransporta struktūra, kas veicinātu veiksmīgaku šī transporta līdzekļa izmantošanu.
3. Pielnveidot informāciju un tās analīzi par ūdens tūrisma un jahtu tūrisma attīstību – ir jāizveido vienots reģistrs, kurā tiktu reģistrēti visi ūdens transporta līdzekļi un to skaits un veidi, kuri tiek izmantoti pa Latvijas ūdens ceļiem un piekrasti, kas palīdzētu prognozēt tendences un attīstību, kā arī iepriekš varētu paredzēt iespējamas grūtības, līdz ar to tās laicīgi novērst vai vismaz mazināt.
4. Mazo ostu apsaimniekotājiem jāizmanto integētā mārketinga komunikācija, kas veicinātu gan iedzaīvotāju un tūristu informētību, gan mazo ostu attīstību.
5. Līdzšinējā statistika par mazizmēra kuģošanas līdzekļu vadītāja apliecības iegūšanu parāda, ka tikai 50-60% no visiem pretendentiem nokārto 10 jautājumu eksāmenu un saņem apliecību- tas parāda, ka lielākā daļa no tiem, kas vēlas iegūt apliecību vāji pārzin kuģošanas tehniskos un satiksmes noteikumus un eksāmenam nav gatavojušies, tādējādi vajadzētu pastiprināti pievērst uzmanību, tiem, kas velas iegūt jahtas vadītāja apliecību, kuģošanas tehniskos un satiksmes noteikumus, lai izvairītos no nelaimes gadījumiem uz ūdens.

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register