Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
3,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:183377
 
Author:
Evaluation:
Published: 26.04.2007.
Language: Latvian
Level: Secondary school
Literature: n/a
References: Not used
Extract

Uzvedības normas ir pašsaprotamas un visiem mums labi zināmas, tāpēc, varētu likties, ka par tām īpaši nav ko runāt. Bet tieši visvienkāršākās un jau kas ir kopš bērnības zināmās lietas nākas izskaidrot un popularizēt visvairāk.
Mums ir dzīve pierādījusi, ka labāk ir jārēķinās ar pieklājības normām nekā ignorēt tās.
Mēs, uzvedības normas, varam raksturot kā brīnuma nūjiņa, kas vajadzīgajā brīdī var mums lieti noderēt.
Labas uzvedības normas ievērošana palīdz saglabāt pašcieņu gan vissarežģītākajos apstākļos, gan negaidītās situācijās. Būt labi audzinātam, tas uzreiz nenozīmē, ka nedrīkst kļūdīties. Mēs – pilnīgi neviens neesam nodrošināti pret kļūdīšanos vai rūgtiem pārpratumiem. Nekad nav pastāvējušas viesiem laikiem un visām tautām kopējas rakstītas vai mutvārdu pieklājības normas, katrai valstij tās ar kaut ko atšķiras un tāpēc esmu izvēlējusies Latvijas etiķeti salīdzināt ar Japānas etiķeti.Nazi un dakšiņu centieties izmantot vienīgi ar eiropiešu ēdieniem. Karotes izmantojamas tikai ar dažiem japāņu ēdieniem, piemēram, ēdot donburi vai rīsu kariju. Ķīnisko keramikas karoti reizēm lieto, lai ēstu zupu.
Savus irbuļus izmantojiet, lai sadalītu ēdienu vairākos gabaliņos, katrs no kuriem ir paņemams mutē. Ja vēlaties sadalīt ēdienu daļās, veiciet to maksimāli akurāti, cenšoties kontrolēt piepūli, kuru izmantojat, darbojoties ar irbuļiem.
Ja jums pasniegts ēdiens trauciņā ar vāciņu, pēc ēšanas šo vāciņu atkal uzlieciet trauciņam.
Japāņu trauki ir veidoti īpaši, lai tos būtu ērti turēt vienā rokā. Tā ir sevišķi būtiska etiķetes iezīme – dzerot zupu vai ēdot rīsus (gohan), pacelt tasi krūšu līmenī.
Ēdot tempuru, sašimi vai jebkuru citu ēdienu, kas apsalcināms mērcē, pirms ēšanas ar kreiso roku paņemiet mērces trauciņu un paceliet to.
Ceptas zivis parasti pasniedz lielos traukos vai šķīvjos un tās var necelt.
Ēdot nabemono, pārlieciet no kopējā trauka nelielu porciju savā šķīvī, kuru pēc tam paceliet, lai ēstu.
Beiguši maltīti, nolieciet irbuļus uz paliktņa.
Zupa.... Vispirms izdzeriet buljonu, bet pēc tam ar irbuļiem apēdiet pārējo saturu. Šis noteikums attiecināms arī uz nūdeļu zupām. Tomēr dažas zupas ēdamas, izmantojot keramikas karoti.
Rīsi.... paņemiet trauciņu ar rīsiem vienā rokā, bet irbuļus otrā. Nelejiet baltajos rīsos (gohan) pārāk daudz sojas mērci.
Nūdeles.... parasti ir pietiekami garas, tamdēļ tas ēd šādi: vienreiz satvēruši ar irbuļiem, iesūciet nūdeli mutē.... sakošļājāt? Atkārtojiet procedūru, nekautrējieties no šļurkstošās skaņas, kas šais gadījumos veidojas. Japāņi to uzskata par atbilstošu pieklājības normām un pilnībā cienījamu.…

Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register