Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
4,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:182428
 
Evaluation:
Published: 08.03.2011.
Language: Latvian
Level: Secondary school
Literature: 13 units
References: Used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
  IEVADS    4
1.  SPORTA VĒSTURE    6
2.  SPORTA STUNDAS UN FIZISKO AKTIVITĀŠU NOZĪME    7
2.1.  Sporta stundu ietekme uz skolēnu psiholoģisko un fizisko veselību    8
2.2.  Personības attīstības veicināšana sporta stundās    9
2.3.  Fizisko aktivitāšu nepieciešamība jaunietēm    11
3.  SASKARSME UN SAVSTARPĒJĀS ATTIECĪBAS SPORTA STUNDĀS    13
4.  PĒTĪJUMS PAR VIDUSSKOLNIEČU ATTIEKSMI PRET FIZISKAJĀM AKTVITĀTĒM    16
  SECINĀJUMI    24
  IZMANTOTĀS INFORMĀCIJAS AVOTU SARAKSTS    26
  PIELIKUMI    27
Extract

Fiziskie vingrinājumi ne tikai attīsta fiziskas īpašības un nostiprina veselību, bet arī veicina pareizas stājas izveidi, paaugstina garīgā darba spējas. Nodarbošanās ar sportu disciplinē jauniešu, attur viņu no nevēlamiem paradumiem un izkopj cilvēka uzvedības kultūru.
Vecākiem, skolotājiem un treneriem jāpanāk, lai fiziskie vingrinājumi, aktīvs dzīvesveids kļūtu par jaunieša iekšēju vajadzību. Vecākiem ieteicams stimulēt jaunieša tieksmi nodarboties ar sportu, kopā ar viņu piedaloties dažādos sporta pasākumos (veselības skrējienos, sporta spēlēs, orientēšanās sporta pasākumos, tūristu pārgājienos un ekskursijās). Šādas kopīgas nodarbības veicina veselīgas ģimenes atmosfēras izveidi, palielina vecāku autoritāti, kā arī palīdz kontrolēt jaunieša gaitas, iegūt vēlamo informāciju par viņa interesēm. Šai ziņā liela nozīme ir arī kopīgiem sporta sarīkojumu apmeklējumiem un to norises apspriešanai ģimenes lokā (11, 84).
Latvijā daļai cilvēku, pasliktinoties sociālajiem apstākļiem, jauniešu vidū vēro depresiju biežāk nekā, piemēram, Ziemeļamerikā. Latviešu jauniešiem nereti ir personīgā nespējīguma sajūta, slikts garastāvoklis, zema pašcieņa. Raksturīgi, ka ne tikai sociālo apstākļu pasliktināšanās, bet arī to uzlabošana rada attīstības, īpaši fiziskās attīstības problēmas. Tā mūsdienu datoru, video, TV, auto izplatība veicina hipodinamiju - mazkustību kā vienu no mūsdienu problēmām. Hipodinamija ir kustību trūkums, kas izraisa pārmaiņas visā cilvēka organismā. „Nekas tā nesagrauj cilvēku kā ilgstoša fiziskā bezdarbība,” rakstīja Aristotelis. Uzskata, ka mūsdienu jauniešu veselības pasliktināšanās lielā mērā saistīta ar kustību nabadzību. Kustības pastiprina vielmaiņu organismā. Bet no vielmaiņas atkarīga jebkura orgāna darbība. Mazkustībai ir ļoti liela ietekme uz jaunieša veselību (rodas muskuļu vājums, samazinās muskuļu darbspējas un izturība, pavājinātas muskulatūras tonuss, kas veicina stājas defektu veidošanos, kauli zaudē minerālvielas un kļūst trausli, pazeminās garīga darba spējas, rodas slikts garastāvoklis, bezmiegs, nervozitāte, samazinās asinsvadu elastība, pavājinās zarnu kustības, radot priekšnosacījumu iekaisumu attīstībai, palēninās vielmaiņa, rodas lieka ķermeņa masa un aptaukošanās, pavājinās organisma aizsargspējas pret infekcija slimībām).…

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register