Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
1,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:707096
 
Author:
Evaluation:
Published: 25.02.2006.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: n/a
References: Not used
Extract

Viduslaikiem raksturīga īpašība ir stabila kārtības ideja, kurā katram cilvēkam bija sava vieta sabiedrībā- t.i. katrs piedzima savā kārtā, pildīja kārtas uzliktos uzdevumus un kārtas bija mantojamas. Šādu iekārtu formulēja Lielās Franču revolūcijas laikā. Mūsdienās kārtām nav stingru robežu, bet viduslaikos tās bija izteiktas un ar tām stingri rēķinājās (piem. Slēdzot laulības). Viduslaiki nemaz citu domāšanu nepazina. Nedz nācijas, nedz valsts kā teritorija veidojuma nebija: tikai jaunie laiki fiksēja valsti kā stingri noteiktu teritoriju. Valsts sagraušanu kara laikā saprata socioloģiskā nozīmē. Ordo- apzīmējums atsevišķai kārtai un kārtībai, kas nosaka robežas starp tām.
Lielā Franču revolūcija radīja kārtu sabrukšanu un tā likvidēja atšķirības likuma priekšā. Mūsdienās visi likuma priekšā ir vienādi un saņem sodu vienādi., taču viduslaikos tiesiskā nevienlīdzība bija pašsaprotama. Nebija visaptverošu tiesību, bet katrs dzīvoja atbilstoši savas kārtas tiesībām, kuras dažādās zemēs un dažādi valdnieki bija noteikuši visai atšķirīgi.
Dominēja pamat atziņa, ka visu tiesību avots ir Dievs. Tiesības vienmēr bija “svētas tiesības”, kuras cilvēks nevis “iedibina”, bet “atrod”, tāpēc nebija atšķirību starp subjektīvajām un objektīvajām tiesībām. Tiesību avots bija ticība Dieva taisnīgumam. Kamēr nepastāvēja pārvaldes aparāts, publisko kārtību uzturēja tiesiskā kārtība. Galvenais valdnieka uzdevums bija spriest un sargāt mieru (ja valdnieks nespējīgs- valstī anarhija-valsts varas trūkums).…

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −4,48 €
Work pack Nr. 1198845
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register