Drošības riski ir vienādi visur – gan skolā un mājās, gan tirdzniecības centrā, gan rotaļu laukumā un tāpat arī internetā. Gadījumā ar internetu vai citām tiešsaistes saziņas tehnoloģijām ir sarežģītāk, jo mēs neredzam personu, ar kuru veicam saziņu. Tādēļ mums ir nepieciešams attīstīt citas iemaņas, lai kompensētu šo ‘aklo vistiņu’ spēli un šīs iemaņas sauc par informācijas iemaņām.
Lai cik tas arī nebūtu savādi, ir daudzi cilvēki, kuri nekad neaizmirst aiztaisīt logus un aizslēgt mājas durvis, tomēr interneta vidē šī piesardzība pazūd kā nebijusi.
Centieties neizpaust personīgos datus. Aizsargājiet savus datus no ļaunprātīgas izmantošanas ar visiem iespējamiem līdzekļiem – izmantojiet filtrus, antivīrusus un spiegošanas novēršanas programmas (anti-spyware), kā arī ieteiktos drošības uzstādījumus visam aprīkojumam – sākot no modema un beidzot ar mobilo tālruni.
Daudzi rīkojas bezatbildīgi un nolaidīgi, jo uzskata, ka visas darbības ir anonīmas – vairumam no mums nav ne jausmas par to, ka visām internetā veiktajām darbībām ir iespējams izsekot.
Bezatbildīga uzvedība internetā ir saistīta ar dažādiem drošības jautājumiem – sākot ar terorizēšanu un bīstamām sarunām tiešsaistes sarunu lapās un beidzot ar krāpšanos interneta veikalos. …